wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-12-24| Geodezja, GIS, Przetargi, Software

Kolejne zamówienie na usługi związane z rozwojem UMM

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg nieograniczony na rozwój Uniwersalnego Modułu Mapowego (UMM) na potrzeby projektu Geoportal 2. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 1,54 mln zł brutto.


Kolejne zamówienie na usługi związane z rozwojem UMM
Jest to już 5. w tym roku podejscie zamawiającego do tematu rozwoju UMM, poprzednie 4 przetargi o różnych zakresach i wartościach (ogłoszone w styczniu, marcu, sierpniu i październiku br.) z powodu braku ofert zostały unieważnione.

Tym razem przetarg obejmuje: wykonanie analizy istniejącego rozwiązania Uniwersalnego Modułu Mapowego oraz Modułu SDI, a także przekazanie rekomendacji wskazujących kierunki wsparcia dla funkcjonowania modułów, ich optymalizacji i rozwoju, a także świadczenie usług związanych z rozwojem i administracją UMM oraz Modułu SDI w liczbie 9300 roboczogodzin. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 25 tys. zł można składać do 3 lutego 2015 r.

Przypomnijmy, że UMM został zbudowany przez firmę Intergraph Polska dla GUGiK w ramach projektu Geoportal 2. Rozwiązanie przeznaczone jest dla służb ratunkowych i porządkowych i umożliwia m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu.

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu Geoportal 2, 7 osi priorytetowej „Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007–13 i w 85% finansowane ze środków wspólnotowych, pozostałe 15% pochodzi z budżetu.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
troll wydanie funduszy możemy poczynić do 30 czerwca 2015r. więc zdążymy, spokojnie:)
odpowiedz zgłoś
Czy GUGiK nie stracił już całkiem kontaktu z rzeczywistością? Skoro finansowanie jest z "Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007?13" , a JUTRO jest Sylwester! ??? - wyjaśnienie dla niektórych: Kończy się rok 2014, a zaczyna 2015! To co! Jest kasa? a może już się skończyła? A może trzeba na siłę rozchodować te 1,5 bańki?
odpowiedz zgłoś
kurde to po co jest dokumentacja cwaniaku ? Chyba po to żeby każdy niezorientowany mógł się odnaleźć. To jest jeden z elementów zamówienia za który ktoś chce zapłacić dużo pieniędzy. Jeśli dokumentacja nie jest zgodna z prawdą to problem tego który ją przedstawia czyli zamawiającego. Tak, z twojej wypowiedzi wynika że dla ciebie jestem jestem alfą i omegą.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
@ aaaa A ty myślisz, że na podstawie samej dokumentacji, bez styczności z oprogramowaniem już będziesz wszystko wiedział, i wskażesz pomysły na rozwój oprogramowania? Alfa i omega się znalazł.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
jakiej znowu analizy istniejącego rozwiązania - czy GUGiK nie posiada dokumentacji do systemu który odebrał i posiada żeby wiedzieć co w nim jest ? Co się tam dzieje ?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS