wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-12-23| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto zeskanuje pałac w Wilanowie?

W przetargu na wykonanie skanowania naziemnego pałacu w Wilanowie oraz integrację wieloźródłowych danych do opracowania fotorealistycznego modelu 3D wpłynęło 5 ofert.


Kto zeskanuje pałac w Wilanowie? <br />
Fot. Wikipedia/Przemysław Jahr
Fot. Wikipedia/Przemysław Jahr

Kierując się kryteriami ceny (95% punktacji) oraz okresu gwarancji (5%) zamawiający, czyli Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, za najkorzystniejszą uznał propozycję Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego o wartości 455 tys. zł. Pozostałe oferty złożyli:
• IIC Technologies z Yorku (Wielka Brytania) o wartości 137 tys. zł (z powodu braków formalnych w ofercie wykonawca został wykluczony z postępowania);
• konsorcjum Geo-Prohaus Warszawa, Czerski Trade Polska Warszawa oraz FOTOGIS DM Piotrków Trybunalski (601 tys. zł);
• Fotokart Szczecin (605 tys. zł);
• Geotronics Polska (798 tys. zł).

Zamówienie podzielono na trzy etapy. W ramach pierwszego (który ma być zrealizowany do końca stycznia 2015 r.) należy przeprowadzić skaning naziemny obiektu w rozdzielczości 2-3 mm dla ścian oraz 1 mm dla detali wystroju rzeźbiarsko-malarskiego, a także wykonać zdjęcia cyfrowe obiektu. II etap dotyczy opracowania fotorealistycznego modelu 3D Pałacu wraz z dekoracją (termin: do końca lipca 2015 r.). W III etapie produkty mają być opublikowane w internecie oraz systemie informacji geograficznej zamawiającego. Zgodnie z wymaganiami przetargu prace powinny się zakończyć do września przyszłego roku.

Budynek Pałacu składa z korpusu głównego (wysokiego na 18 m), dwóch skrzydeł (wysokich na 9-11 m), dwóch wież (wysokich na 29 m) oraz pawilonu Marconiego (wysokiego na 9-11 m) zwanego Markoniówką – powierzchnia elewacji to około 6800 m kw. Dekoracja rzeźbiarsko-malarska składa się z 136 płaskorzeźb, 118 rzeźb, 36 wazonów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS