Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-12-22| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software, Instytucje

Więcej chmur w Cumulusie

W internetowej aplikacji Cumulus Narodowego Instytutu Dziedzictwa można już przeglądać chmury punktów dla kolejnych krajowych zabytków.


Więcej chmur w Cumulusie

Rozwiązanie udostępniono internautom w sierpniu tego roku. Początkowo za jego pomocą można było przeglądać dane dla zamku w Chęcinach. Teraz aplikację wzbogacono o nowe chmury punktów, głównie dla cennych zabytków architektury drewnianej:
kościoła drewnianego św. Michała Archanioła w Binarowej (XVI w.),
kościoła św. Michała Archanioła w Dębnie (XV w.),
kościoła drewnianego św. Leonarda w Lipnicy Murowanej (XV w.),
cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Owczarach (XVII w.),
kościoła drewnianego św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej (XVI w.),
cerkwi św. Michała Archanioła, XIX w. w Turzańsku,
kościoła p.w. św. Józefa w Tychówku (XVIII w.),
Kaplicy Wielkich Mistrzów na Zamku Wysokim w Malborku,
kościoła NMP na Zamku Wysokim w Malborku.

Aplikacja Cumulus działa w przeglądarce internetowej i umożliwia m.in. interaktywne generowanie przekrojów, definiowanie punktu obrotu, zmianę widoku zabytku (ortograficzny lub perspektywiczny), obracanie, przesuwanie i powiększanie chmury, a także zmianę wielkości i koloru punktów, kąta padania oświetlenia czy tła.

JK


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS