wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-31| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Geodezyjny piątek starosty piaseczyńskiego


Podwarszawskie Piaseczno odwiedził 30 marca br. Knut Ole Flåthen, dyrektor Statens Kartverk (norweskiego odpowiednika Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii).

Tego dnia w siedzibie starostwa odbyło się robocze spotkanie, w którym wzięli udział: szef norweskiej geodezji Knut O. Flåthen, geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski, starosta piaseczyński Jan Dąbek i geodeta powiatowy w Piasecznie Anita Wierzejska. Tematem narady była realizacja projektu pozyskiwania i przetwarzania danych dla wektorowej mapy zasadniczej i Topograficznej Bazy Danych (TBD). Projekt o wartości 5 mln euro będzie wykonany w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i wezmą w nim udział powiaty piaseczyński i płocki oraz Mazowiecki Urząd Marszałkowski.

Bezpośrednio po wizycie gości z Norwegii i Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie starosty z 40-osobową reprezentacją przedsiębiorców geodezyjnych z Piaseczna i okolic. Zostało ono zorganizowane na prośbę geodetów w celu przedstawienia władzom powiatu fatalnego działania tamtejszego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Kilkumiesięczne terminy oczekiwania na dokumentację, absurdalna organizacja pracy ZUD i zbyt szczupła obsada ośrodka uderzają w prowadzenie biznesu geodezyjnego i zakłócają cykl inwestycyjny. Ustalono, że kilkuosobowy zespół złożony z przedsiębiorców i przedstawiciela starosty doradzi władzom samorządowym, jak uzdrowić obecną sytuację.
Więcej na ten temat w majowym GEODECIE.

Jerzy Przywara


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czas pokaże... Oby było lepiej, a nie skończyło się jak zwykle...;-) Powodzenia. Takie rozmowy (szczere) przydałyby się w wielu starostwach...
odpowiedz zgłoś
nasze problemy a moze zorganizujemy spotkanie w Warszawie? Czy tez dzialamy dalej w milczeniu zgodnie z haslem robmy swoje
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS