wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-27| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Świat bez chmur w rozdzielczości 15 m

Francuska firma PlanetObserver zakończyła prace nad nową wersją PlanetSAT 15 – jednorodnej mozaiki zdjęć satelitarnych dla całego świata w rozdzielczości 15 metrów.


Świat bez chmur w rozdzielczości 15 m <br />
Sumatra w PlanetSAT 15 przed i po wyeliminowaniu zdjęć z chmurami
Sumatra w PlanetSAT 15 przed i po wyeliminowaniu zdjęć z chmurami

Wydanie wyróżnia przede wszystkim aktualizacja produktu o zdjęcia wykonane w tym i zeszłym roku. O ile pierwsze wersje opracowania bazowały na zobrazowaniach z satelity Landsat 7, teraz firma PlanetObserver wzbogaciła PlanetSAT 15 o dane z Landsata 8 (przede wszystkim dla obszarów miast).

Nowością jest także wyeliminowanie dla wielu obszarów (szczególnie tropikalnych) zdjęć z chmurami. W tym celu firma przeanalizowała setki surowych zobrazowań, wyselekcjonowała bezchmurne fragmenty i zintegrowała je bezszwowo z resztą mozaiki.

Źródło: PlanetObserver, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt