wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-26| GIS, Teledetekcja, Software

Steruj dronem przez smartfona

Szwajcarska firma Pix4D jest znanym dostawcą oprogramowania do obróbki zdjęć z dronów. Jej najnowszy produkt służy natomiast do sterowania bezzałogowcami z poziomu urządzenia mobilnego.


Steruj dronem przez smartfona

Mobilna aplikacja Pix4Dmapper App for Phantom 2 Vision+ pozwala zamienić drona DJI Phantom2 Vision w autonomiczny system do nalotów fotogrametrycznych. Na razie dostępna jest dla urządzeń z systemem Android. Umożliwia m.in. zdefiniowanie parametrów misji, takich jak obszar obrazowania czy pułap nalotu. Następnie program samodzielnie oblicza, kiedy maszyna ma wykonywać poszczególne zdjęcia, by w optymalny sposób pokryć zadany obszar, a także wzbogaca je o dane atrybutowe.

Po zebraniu zdjęć aplikacja instruuje użytkownika, jak automatycznie przetworzyć je do postaci ortofotmapy, chmury punktów czy modeli terenu za pomocą aplikacji Pix4Dmapper działającej na PC lub w chmurze obliczeniowej, a w niedalekiej przyszłości także na urządzeniach mobilnych.


JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt