wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-25| GIS, Instytucje

GUS rozbuduje Portal Geostatystyczny

Główny Urząd Statystyczny zawarł z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie umowę o dofinansowanie projektu „Portal Geostatystyczny – Faza II”.


GUS rozbuduje Portal Geostatystyczny

Celem projektu jest umożliwienie użytkownikom dokonywania zaawansowanych analiz geostatystycznych na bazie wynikowych informacji statystycznych z Powszechnego Spisu Rolnego 2010 i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, gromadzonych w środowisku Analitycznej Bazy Mikrodanych, oraz zbiorów z Banku Danych Lokalnych.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 15 mln zł, z czego 12,75 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Zakończenie realizacji prac jest planowane na III kwartał 2015 r.

Źródło: GUS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kogoś to dziwi? Przecież to jedno towarzystwo z GUGiK-iem. Za ten portal odpowiada departament, którym kieruje nie kto inny niż Janusz Dygaszewicz ? ten sam, który jeszcze pracując w GUGiK-u robił geoportal (i jakoś przypadkowo portal statystyczny i geoportal są zrobione przez tę samą firmę i są tak samo beznadziejnie zbudowane...). Liczy się wyszarpanie kasiory i jej wydanie ? efekt będzie w postaci kilku nowych wodotrysków na portalu. A, że to nikomu potrzebne nie będzie, to nikogo nie obchodzi. U nas liczy się tylko odsetek wydanej unijnej kasy ? nie ważne na co, byle wydać i się pochwalić jak dużo środków wydatkowaliśmy. Myślenie, że może warto wydać mniej, jednak wydatki dobrze przemyśleć, by były naprawdę potrzebne, jest u nas nie tyle, że nie popularne, co wręcz nie wskazane. Efektem nie jest użyteczność produktu, tylko samo zrobienie produktu oraz terminowe wydanie i rozliczenie kasy. Nic więcej. Przy takim myśleniu, prezentowanym przez naszą administrację, niestety daleko nie zajdziemy.

cuda Rozbój w biały dzień.. Proszę udostępnić te dane, a studenci pokażą Wam jakie cuda na wolnym oprogramowaniu można zrobić. Gdzie tu jest celowość i gospodarność? Dajcie dane sami sobie poradzimy bez kosmicznych wydatków na oryginalne polskie wątpliwe rozwiązania.

ccc tu nie ma dziwów. Jak mawia Pan Jacek - są pieniądze do wydania, zróbmy coś. Widać Państwo GUS też chce zabłysnąć. DOłączy do pocztu portali wojewódzkich, z których nikt nie korzysta. Bardzo jestem ciekaw statystyk odwidzeń obecnego GUSportalu. Również jestem ciekaw odwiedzin zakładki Statystyka na rządowym geoportalu. I mam nadzieję, że w ramach geoportal3, który pewnie zostanie ogłoszony na konferencji GUGIK będzie też miał rozwój usług statystycznych, ale przynajmniej za 20mln! A co jak szaleć to szaleć.

możecie udostępnić te dane za darmo i opracować metody ich opracowania w opensource. Budżet będzie bogatszy o jakieś 14.5 mln.

bez jaj 15 baniek na rozbudowę? To jakiś żart............. Niech mi przedstawią statystyki korzystania z tego portalu i grupę docelową osób , które będą wykorzystywać te analizy.... Jak nie intergraph to esri/gispartner bierze takie kąski, a na geoforum mają pretensje że małe firmy robią sipy za bańke, a ewidencja leży i kwiczy...

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS