wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geoida od GOCE
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-25| GIS, Instytucje

GUS rozbuduje Portal Geostatystyczny

Główny Urząd Statystyczny zawarł z Władzą Wdrażającą Programy Europejskie umowę o dofinansowanie projektu „Portal Geostatystyczny – Faza II”.


GUS rozbuduje Portal Geostatystyczny

Celem projektu jest umożliwienie użytkownikom dokonywania zaawansowanych analiz geostatystycznych na bazie wynikowych informacji statystycznych z Powszechnego Spisu Rolnego 2010 i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, gromadzonych w środowisku Analitycznej Bazy Mikrodanych, oraz zbiorów z Banku Danych Lokalnych.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 15 mln zł, z czego 12,75 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Zakończenie realizacji prac jest planowane na III kwartał 2015 r.

Źródło: GUS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kogoś to dziwi? Przecież to jedno towarzystwo z GUGiK-iem. Za ten portal odpowiada departament, którym kieruje nie kto inny niż Janusz Dygaszewicz ? ten sam, który jeszcze pracując w GUGiK-u robił geoportal (i jakoś przypadkowo portal statystyczny i geoportal są zrobione przez tę samą firmę i są tak samo beznadziejnie zbudowane...). Liczy się wyszarpanie kasiory i jej wydanie ? efekt będzie w postaci kilku nowych wodotrysków na portalu. A, że to nikomu potrzebne nie będzie, to nikogo nie obchodzi. U nas liczy się tylko odsetek wydanej unijnej kasy ? nie ważne na co, byle wydać i się pochwalić jak dużo środków wydatkowaliśmy. Myślenie, że może warto wydać mniej, jednak wydatki dobrze przemyśleć, by były naprawdę potrzebne, jest u nas nie tyle, że nie popularne, co wręcz nie wskazane. Efektem nie jest użyteczność produktu, tylko samo zrobienie produktu oraz terminowe wydanie i rozliczenie kasy. Nic więcej. Przy takim myśleniu, prezentowanym przez naszą administrację, niestety daleko nie zajdziemy.

cuda Rozbój w biały dzień.. Proszę udostępnić te dane, a studenci pokażą Wam jakie cuda na wolnym oprogramowaniu można zrobić. Gdzie tu jest celowość i gospodarność? Dajcie dane sami sobie poradzimy bez kosmicznych wydatków na oryginalne polskie wątpliwe rozwiązania.

ccc tu nie ma dziwów. Jak mawia Pan Jacek - są pieniądze do wydania, zróbmy coś. Widać Państwo GUS też chce zabłysnąć. DOłączy do pocztu portali wojewódzkich, z których nikt nie korzysta. Bardzo jestem ciekaw statystyk odwidzeń obecnego GUSportalu. Również jestem ciekaw odwiedzin zakładki Statystyka na rządowym geoportalu. I mam nadzieję, że w ramach geoportal3, który pewnie zostanie ogłoszony na konferencji GUGIK będzie też miał rozwój usług statystycznych, ale przynajmniej za 20mln! A co jak szaleć to szaleć.

możecie udostępnić te dane za darmo i opracować metody ich opracowania w opensource. Budżet będzie bogatszy o jakieś 14.5 mln.

bez jaj 15 baniek na rozbudowę? To jakiś żart............. Niech mi przedstawią statystyki korzystania z tego portalu i grupę docelową osób , które będą wykorzystywać te analizy.... Jak nie intergraph to esri/gispartner bierze takie kąski, a na geoforum mają pretensje że małe firmy robią sipy za bańke, a ewidencja leży i kwiczy...

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt