wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-24| GIS, Mapy, Edukacja

Studencie! Przekaż dane do Repozytorium

W internecie działa już Uniwersyteckie Repozytorium Danych Przestrzennych – darmowa, studencka platforma umożliwiająca udostępnianie danych przestrzennych i tworzenie map on-line.


Studencie! Przekaż dane do Repozytorium

Celem projektu jest umożliwienie studentom, pracownikom naukowym czy instytucjom prezentacji i wymiany danych przestrzennych. Twórcy Repozytorium chcę pobudzić do działania oraz zintegrować środowisko akademickie zajmujące się systemami informacji geograficznej. Jak wyjaśniają ideę serwisu na łamach portalu Urbnews.pl, użytkownicy GIS-u codziennie tworzą wiele ciekawych materiałów, które jednak kończą swój żywot już po jednym projekcie. Dzięki własnemu koncie założonemu w Repozytorium, teraz można te zbiory udostępniać dalej szerokiemu gronu użytkowników GIS-u.

Co można znaleźć obecnie w URDP? Na przykład warstwy obszarów Natura 2000, dróg w Lublinie i Poznaniu czy nadmorskich kempingów. Użytkownicy serwisu mogą je nie tylko pobierać, ale także przeglądać na interaktywnej mapie.

Twórcami oraz administratorami platformy są studenci Sekcji Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kompleksowe wsparcie techniczne zapewnia firma GIS Support Sp. z o.o. URDP bazuje na platformie Geonode.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dostępność Portal niestety już nie działa ...

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt