wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-21| Geodezja, GIS, Przetargi

Pałac w Wilanowie zostanie zeskanowany

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ogłosiło przetarg na wykonanie skanowania naziemnego oraz integrację wieloźródłowych danych do opracowania fotorealistycznego modelu 3D (LoD4) i produktów pochodnych elewacji zewnętrznej pałacu.


Pałac w Wilanowie zostanie zeskanowany <br />
Fot. Wikipedia/Przemysław Jahr
Fot. Wikipedia/Przemysław Jahr

Zamówienie podzielono na trzy etapy. W ramach pierwszego (który ma być zrealizowany do końca stycznia 2015 r.) należy przeprowadzić skaning naziemny obiektu w rozdzielczości 2-3 mm dla ścian oraz 1 mm dla detali wystroju rzeźbiarsko-malarskiego, a także wykonać zdjęcia cyfrowe obiekty. II etap dotyczy opracowania fotorealistycznego modelu 3D Pałacu wraz z dekoracją (termin: do końca lipca 2015 r.). W III etapie produkty mają być opublikowane w internecie oraz systemie informacji geograficznej zamawiającego. Zgodnie z wymaganiami przetargu prace powinny się zakończyć do września przyszłego roku.

Budynek Pałacu składa z korpusu głównego (wysokiego na 18 m), dwóch skrzydeł (wysokich na 9-11 m), dwóch wież (wysokich na 29 m) oraz pawilonu Marconiego (wysokiego na 9-11 m) zwanego Markoniówką – powierzchnia elewacji to około 6800 m kw. Dekoracja rzeźbiarsko-malarska składa się z 136 płaskorzeźb, 118 rzeźb, 36 wazonów.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 5 tys. zł można składać do 4 grudnia. Oprócz ceny (95% punktacji) kryterium rozstrzygnięcia będzie także okres gwarancji (5%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Witek Zastanówmy się nad tym, skąd uczelnie mają środki na swoje działania, a skąd mają je firmy komercyjne.Uczelnie wydają państwowe pieniądze na zakupy oprogramowania, a firmy komercyjne wydają na toswoje, czyli prywatne środki. A z podatków płaconych przez firmy komercyjne powstaje budżet, z którego są finansowane zakupy oprogramowania przez wyższe uczelnie. Które potem chcą konkurować z firmami komercyjnymi.Pracownicy wyższych uczelni mają zagwarantowane pensje, bez względu na to, czy uczelnia wygra przetarg i będzie realizowała jakiś projekt, czy nie, bo pochodzą one z budżetu. Firmy komercyjne na wszystko muszą zarobić same, w tym także na pensje pracowników. Skoro powstaje coraz więcej programów przyznawania grantów dla uczelni, a ministerstwo zapowiada kolejne dofinansowanie dla nich, może uczelnie powinny koncentrować się na zdobywaniu tych grantów, a udział w przetargach zostawić firmom komercyjnym?
odpowiedz zgłoś
TAK!!! Wylewajcie jedni na drugich swoje żale aż się na wymioty zbiera. Obrzućcie się błotem podejrzeń o nieuczciwość. Wylejcie na siebie nawzajem wszelkie pomyje i dojdziecie do wniosku, że wszystkim brakuje kasy na "nie robienie".
odpowiedz zgłoś
Ja mogę tylko poprzeć kolegę "nie praktyka". Pracuję na wyższej uczelni i już od lat nie jesteśmy w stanie konkurować z prywatnymi firmami - pozostają granty. Praktycznie ten rynek się dla nas zamknął. Zawsze musieliśmy mieć też choćby jedną, ale komercyjną wersję oprogramowania, aby robić to zgodnie z prawem. Ja bym chciał wierzyć, że wszystkie prywatne firmy są takie uczciwe do bólu i kupują sobie software za ciężkie pieniądze. Z autopsji wiem, że często tak nie jest i kręcicie na potęgę a efekty Waszej pracy za absurdalnie zaniżone stawki są równie żałosne.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
hola hola Wilanów ma być zeskanowany... wolne żarty. Ilość wpompowanych pieniędzy w projekty digitalizacji tam realizowanych pozwoliłoby wybudować drugą wersję pałacu w wersji 1:3.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Nie praktyk Po pierwsze nie musimy mówić wyłącznie o przetargach dotyczących wyłącznie geodezji, po drugie czy zagwarantujesz, że oprogramowanie kupowane dla celów dydaktycznych jest zawsze wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem? Ale to nie ma znaczeia, bo - po trzecie - jest coraz więcej open source'ów, więc o czynniku, jakim jest cena oprogramowania możemy już powoli zapominać.
 3 
odpowiedz zgłoś
Dyletant praktyk Kolego Praktyk, po pierwsze: Uczelnie Wyzsze nie sa w stanie konkurowac z firmami, bo po wycenie projektu z reguly jest narzut Uczelni na poziomie 30 %, gdzie firmy geodezyje maja go na poziomie 10-20%. Po drugie oprogramowanie dydaktyczne nie pozwala na udzial w takich pracach, chyba ze uczelnia kupila soft do celow komercynych. Mozesz podac przyklady projektow, gdzie uczelnia wygrala z firma komercyjna ?
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Politechnika jeszcze raz Może warto byłoby zainteresować tematem panią minister szkolnictwa wyższego, kóra szczyci się tym, ze wyższe uczelnie znowu dostaną ogromne dotacje. Warto się zastanowić, na co je będą wydawać.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
POLITECHNIKA Zgadzam się z przedmówcami, uczelnie powinny mieć zakaz konkurencji w takich i w innych projektach, na dzisiejszym rynku dzieje się tak że uczelnie działają za publiczne pieniądze podmiotów które płacą podatki, uczelnie te kupują sprzęt, oprogramowanie (i dobrze bo powinny kształcić studentów na wysokim poziomie) ale tym sprzętem potem konkurują wydzierając z rynku w nieuczciwej konkurencji intratne zlecenia, często takie zlecenia robią studenci którzy w ten sposób się uczą i dopiero poznają temat, nie mówiąc już o tym że są sytuacje gdzie na końcu podpina się pod taki projekt uzyskanie stopnia doktora, to skandal, bo nauczyciele i wykładowcy skupiają się na robieniu kasy a nie na nauczaniu za co im płaci całe społeczeństwo, TO NALEŻAŁOBY ZMIENIĆ !!!
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
popieram pro ... i dodałbym jeszcze, że uczelnie powinny mieć zakaz konkurowania z firmami komercyjnymi w przetargach. Firmy komercyjne, które płacą podatki i tworzą w ten sposób dużą część budżetu, z którego korzystają uczelnie, nie mają szans na uczestniczenie w przetargach na równych zasadach z uczelniami. A swoją drogą dawno temu studenci robili bardzo interesujące projekty w ramach zajęć na uczelni, a nie realizując projekty ogłaszane w przetargach. Czy nie można by do tego wrócić?
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
Politechnika ...szkoda by taki obiekt robili studenci. Bo wiem, że program kształcenia studentów i ich umiejętności do najwyższych nie należy. Niech to wygra ktoś za dobre pieniądze i ktoś kto się na tym zna i przyłoży się by to była chluba opracowań 3D na polskim i światowym rynku. Żeby znowu nie było gniota za najniższą cenę, która i tak tu jest przeważająca, a potem będzie się trzeba wstydzić ze coś takiego jest w sieci. Taki obiekt powinien być perełką i przykładem dla przyszłych robót o podobnym zakresie.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Wilanów Fajnie by było, gdyby Politechnika Warszawska się tym zajęła :)
 4 
odpowiedz zgłoś
11 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS