wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-20| GIS, Mapy

Archeolodzy zachęcają do szukania zabytków na Geoportalu

Portal Archeolog.pl opublikował artykuł zachęcający do poszukiwania nieznanych zabytków za pomocą witryny Geoportal.gov.pl. Zdobył on sporą popularność nie tylko wśród archeologów.


Archeolodzy zachęcają do szukania zabytków na Geoportalu

Redakcja serwisu krok po kroku wyjaśnia, jak w rządowym serwisie mapowym włączyć WMS-a z cieniowanym modelem pochodzącym z lotniczego skanowania laserowego kraju. Na jego podstawie – przekonuje serwis – można znaleźć obiekty ukryte pod warstwą roślinności – grodziska, forty, okopy, dawne drogi, fundamenty. Portal namawia ponadto, by swoje odkrycia zgłaszać wojewódzkim urzędom konserwatorskim lub Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa, by fachowcy mogli je odpowiednio zabezpieczyć i zbadać.

Publikacja zainteresowała jednak nie tylko archeologów. Na serwisie Wykop.pl, służącym do promowania ciekawych stron, w kilkanaście godzin „wykopało” ją ponad 350 osób, a odwiedziło za jej pośrednictwem – blisko 10 tys.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a na zdjeciu a na zdjeciu Modlin Twierdza... byla (1dno dniowa) stolica Polski...zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt