wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-20| GIS, Przetargi

Lublin wyda 3 mln zł na SIP

W rozstrzygniętym przez Urząd Miasta Lublin przetargu na wykonanie, wdrożenie oraz konfigurację systemu informacji przestrzennej wpłynęły 3 oferty.


Lublin wyda 3 mln zł na SIP <br />
fot. Wikipedia/Lukaszprzy
fot. Wikipedia/Lukaszprzy
Prace wykona firma Geomatyka-Kraków. Wartość podpisanej umowy (3,011 mln zł brutto) o ponad 270 tys. zł przekracza kwotę, jaką Urząd zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Pozostałe dwie oferty złożyli: Qumak SA Warszawa i Esri Polska Warszawa oraz Sygnity SA Warszawa i MGGP SA Tarnów.

Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje:
• dostarczenie i uruchomienie platformy sprzętowej i oprogramowania systemowego oraz bazodanowego,
• wykonanie migracji i pozyskanie danych źródłowych,
• wykonanie aplikacji dla Wydziału Geodezji umożliwiającej obsługę m.in. EGiB, GESUT ewidencji miejscowości, ulic, adresów oraz bazy danych szczegółowej osnowy geodezyjnej, a także ewidencji prac i operatów geodezyjnych,
• stworzenie aplikacji dla wydziałów Gospodarowania Mieniem, Spraw Mieszkaniowych,
Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Planowania oraz Architektury i Budownictwa,
• opracowanie geoportalu miejskiego umożliwiającego udostępnianie danych przestrzennych w sieci,
• przeprowadzenie szkoleń.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
marks ten rok będzie ewidentnie rokiem niezakończonych projektów. Jak patrzę na te przetargi, to albo czeka nas fala bankructw, albo kar umownych, albo braku odwagi urzędników, którzy przyjmą wszystko, bo projekt trzeba zrobić. Lublin to raptem wierzchołek. Kilka przetargów w lubelskiem (powiaty, przetargi powyżej 1mln) i kilka przetargów w lubuskiem to ewidentne przykłady na case study nieśmiertelna infostrada kujaw i pomorza. Wisienką na torcie jest obrona przez Geopolis wymogu dwóch nagich dysków, gdzie w odwołaniu tłumaczyli, że przecież ktoś kiedyś wygrał mimo tego wymogu (polecam poczytać odwołania dla miasta Żagania;) - to że w większości przetargów był jeden oferent to wina tylko i wyłącznie krótkiego czasu. Niczego innego:)
 1 
odpowiedz zgłoś
i jaktam? Zgodnie z umowa wykonawca powinien wykonać prace do 28 lutego 2015r :) Jest ten lubelski sip gdzieś?
odpowiedz zgłoś
Trochę przesadzacie Chyba nie czytaliście dokumentów z postępowania, tu nie ma "ustawki". Pierwsza oferta miała nie prawidłowości, w skrócie konsorcjum przedstawiło dokumenty które nie potwierdzały wykonania prac wymaganych przez zamawiającego. Brawo dla UM Lublin za sprawdzenie tego co ktoś robił:))
 2 
odpowiedz zgłoś
Ad. bif Przecież w tej sprawie był już pełno różnych spraw prokuratorskich i różnych protestów. Poza tym to nie Geomatyka stoi za SIPem tylko upadająca od pewnego czasu firma.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Geomix chyba zwariował albo po prostu wiedzy brakuje.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
zenus - jak niżej, pisz na CBA https://cba.gov.pl/pl/zgloszenie - zamkną kilku prezesów to się tylko przewietrzy rynek.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
siwz Jakoś nikt nie rozpisywał się jak niedawno Elbląg z wolnej ręki udzielił na rozbudowę OPGIK Elbląg na rozwój SIP ponad milion zł powołując sie na fakt że OPGiK jest właścicielem oprogramowania...
odpowiedz zgłoś
może czas powiedzieć dość masz jakieś uwagi, wiesz o czymś: https://cba.gov.pl/pl/zgloszenie
odpowiedz zgłoś
aaa to co innego. Obywatelu, wypowiadaj się więc na zdrowie i ku chwale ojczyzny. Pamiętaj tylko że inne firmy prowadzą dorośli ludzie i na pewno by wykorzystali jakieś wredne zapisy jeśliby oczywiście były i mieli na to szansę. Może nawet sami rzucali takimi kamykami tu i tam. ;)
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
środki ochrony prawnej przysługują temu kto ma interes prawny. Wypowiadam się jako obywatel który za to płaci.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
abc masz środki ochrony prawnej po to właśnie żeby jeśli takie zapisy są, je zaskarżać. Ale skoro wolisz pisać na geoforum, to widzę że raczej nie zaskarżysz. Jeszcze się okaże że nie masz racji.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
nie rozumiesz? konkurencja cenowa między firmami to inna sprawa. Jeżeli w zamówieniu pisze, że jesteś zobowiązany wykonać rozbudowę struktury bazy danych a w dokumencie licencji udzielonej przez Geomatyke pisze, że ci nie wolno tego robić to jest jasne że całe zamówienie może wykonać tylko Geomatyka. Równanie ma więc tylko jedno rozwiązanie wskazujące na jeden podmiot. To z kolei nie jest zgodne z wydatkowaniem środków z funduszy publicznych dla których musi być zapewniony tryb konkurencji i równego dostępu do rynku. W taki sposób rozegrało się już kilka przetargów w kraju. Jeżeli zamawiajacy chce sobie rozbudować system geomatyki to niech to robi oddzielnym zamówieniem (lub niech zapewni prawa rozbudowy i dostępu do zastrzeżonej bazy) ale niech nie wiąże z tym ogromnych środków publicznych wydatkowanych na inne cele (cyfryzację BDOT500, GESUT EGIB), które mogą być wykonane przez innych a z uwagi na jedno ograniczenie prawne wpadają do podmiotu.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
turbo ewid miałem okazję pracować na turbo ewid jako administrator bazy danych, a teraz stoję po drugiej stronie lady jako prowadzący firmę geodeta i powiem jedno TurboEwid to pierwsza liga, system jest prosty w obsłudze, ma wszystko co jest niezbędne do powadzenia podgik, i ma genialnie rozwiązany dostęp przez internet dla zgłaszających prace geodezyjne. Poza tym jest ogromna różnica w cenie licencji, odnoszą się np do Esri. Gratuluję chłopakom z GEOMATYKI produktu. Esri też znam i tu muszę pochwalić rozwiązania geoprzetwarzania i analizy, to również genialny produkt mający ogromne możliwości (dużo większe niż system Geomatyki) lecz na poziomie powiatu kompletnie niewykorzystane oraz za drogie jak na kieszeń starosty. Esri powinno być wykorzystywane na poziomie województwa lub kraju, tam by się sprawdziło.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
ojej prawie mi szkoda Esri. A taki ładny mieli system. Amerykański.
 1 
odpowiedz zgłoś
bezmyslnie Tak sie koncza tematy, gdzie sie wpisuje do opz sprzetu za prawie połowę budżetu. Poza tym tu jak wwidać nie było problemu z konkurecja bo łączenie 3 firmy zlozyly oferty.
 1 
odpowiedz zgłoś
ustawkom realizowanym przez Geomatykę Kraków powinno się przyjrzeć CBA. Przetargi napisane są tak, że żadna firma nie ma możliwości wykonać zamówienia gdyż nie zezwala na to licencja Turbo Ewid (zamykająca również możliwość zmiany w strukturze bazy danych. Systemy są wiec niezgodne z Ustawą o informatyzacji podmiotów publicznych. Zrozumiałe, że aplikacje mogą być chronione prawem autorskim ale dlaczego pod rozbudowę aplikacji o wartości 20 tys podłączać inne prace o wartości 2-3 mln? Czy w tym przypadku też tak było? Dlatego oferta może przekraczać budżet bo jest pewniakiem...
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS