wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-19| GIS, Przetargi, Software

Kto zbuduje geoportal jakości powietrza?

W przetargu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska na zaprojektowanie nowej wersji Portalu Jakości Powietrza i aplikacji mobilnej Jakość powietrza w Polsce wpłynęły trzy oferty.


Kto zbuduje geoportal jakości powietrza? <br />
Na fot. Portal jakości powietrza Europejskiej Agencji Środowiskowej
Na fot. Portal jakości powietrza Europejskiej Agencji Środowiskowej

Jako że jedynym kryterium rozstrzygnięcia zamówienia była cena, za najkorzystniejszą GIOŚ uznał propozycję najtańszą, którą złożyła firma Evertop z Chorzowa. Jej wartość to 176 tys. zł. Pozostałe oferty złożyły spółki: SmallGIS z Krakowa (204 tys. zł) oraz Transition Technologies z Warszawy (265 tys. zł).

Nowy serwis GIOŚ mają wyróżniać m.in. dodatkowe mapy, możliwość przeglądania danych archiwalnych, interaktywne wykresy, tabele, statystyki, możliwość drukowania i zapisania danych do pliku PDF lub CSV, zapisanie danych na komputerze użytkownika lub możliwość przesłania danych na podany adres elektroniczny, a także prezentacja prognoz długoterminowych oraz wyników modelowania stężenia substancji.

Do obowiązków wykonawcy należy ponadto opracowanie aplikacji na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android. Będzie ona umożliwiała np. prezentację stężeń wybranych substancji na stacji położnej najbliżej użytkownika. Portal wraz z aplikacją mają być gotowe do połowy października przyszłego roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt