wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-29| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Imprezy

Leica Tour 2007 na półmetku


Spotkanie z cyklu Leica Tour 2006 odbyło się wczoraj (28 marca) w Łodzi. Objazdowa impreza z pokazem sprzętu i technologii oferowanych przez szwajcarską firmę osiągnęła półmetek.

Prezentacja sprzętu obejmowała prawie całą ofertę firmy. Pokazane zostały najbardziej tradycyjne instrumenty geodezyjne z tachimetrami (serii TPS400, TPS800, TPS1200) na czele, a także niwelatory cyfrowe (np. DNA, Sprinter).
Największym zainteresowaniem wśród przybyłych na spotkanie geodetów cieszyła się jednak technologia GPS. Zapowiedź rychłego uruchomienia sieci ASG-EUPOS otwiera przed nimi nowe, bardzo szerokie, możliwości pracy w terenie. Szwajcarzy w zakresie technologii satelitarnych mają wiele do zaoferowania. Jest zaawansowany technologicznie Leica GPS1200 z całą rodziną odbiorników o różnej konfiguracji (m.in. z GLONASS). Na bazie tych odbiorników powstały niedawno kolejne produkty, np. zintegrowany w jednej obudowie sensor GPS i antena o nazwie SmartAntenna, która jest wykorzystywana w zestawie z rejestratorem o nazwie SmartRover – ruchomym odbiorniku RTK. Ten sam sensor umieszczany jest również na dość unikalnym rozwiązaniu, jakim jest SmartStation – połączeniu tachimetru z odbiornikiem GPS. Najnowszym produktem jest Leica SmartPole – na jednej tyczce umieszczono odbiornik SmartAntenna, lustro 360

MP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zgadzam się z wielbicielem WILD-a... Obecne instrumenty LEICA są nafaszerowane elektroniką, mają niezłą optykę ale mechanicznie do pięt nie sięgają wcześniejszym produktom firmy. Obudowy z plastiku itd...- fu! Wystarczy pokręcić śrubą utawczą spodarki...
 1 
odpowiedz zgłoś
Co zostało z tamtych lat ? echnologii oferowanych przez szwajcarską firmę - firma może szwajcarska ale produkty Made in Singapore lub Made in China...Stare teodolity i nasadki dalmiercze WILDA to cymes w porónwnaniu z tym co obecnie firma LEICA oferuje...
 1 
odpowiedz zgłoś
Leica jest niezła.. Leica w GPS jest niezła.. ale stosunkowo droga i sprzedaje instrumenty tylko z programami: pomiar, tyczenie punktu i transformacja. Za pozostałem programy trzeba słono płacić.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS