wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-18| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Zdjęcia lotnicze na Emapi.pl

Portal mapowy Emapi.pl, autorstwa łódzkiej spółki Emapa, udostępnił w ostatnich tygodniach nowe funkcjonalności w postaci tras alternatywnych i tras dla rowerzystów. Dzięki współpracy z firmą MGGP Aero, dostawcą zdjęć lotniczych, serwis oferuje teraz także mapę hybrydową.


Zdjęcia lotnicze na Emapi.pl

Podstawą działalności Emapa SA są mapy cyfrowe i oprogramowanie na nich oparte. Spółka działa na rynku od kilkunastu lat i wypracowała sobie silną pozycję. Jej mapa Polski jest najczęściej wybieraną przez producentów nawigacji GPS (m.in. NaviExpert, GoClever, Namvax, PL Topo), stanowi także podstawę znanych portali (jakdojade.pl, wyszukiwarka salonów Orange) oraz licznych systemów dla transportu i logistyki.

Emapi.pl to portal mapowy, na którym firma prezentuje swoje aktualne dane mapowe i wszelkie dodatkowe warstwy informacji, jak Mapa Turystyczna, Traffic czy Inwestycje Drogowe. W ostatnich tygodniach portal Emapi.pl wzbogacony został o trasy alternatywne. Teraz każdy użytkownik, wyznaczając trasę z punktu A do B, od razu widzi 3 opcje przejazdu wraz z ich długością i czasem. Można zdecydować także, czy wyznaczane trasy mają uwzględniać aktualny ruch na drodze (Traffic). Kolejną nowością jest możliwość wytyczania tras dla rowerzystów. Nowo wprowadzona opcja podczas trasowania bierze pod uwagę w pierwszej kolejności szlaki i ścieżki rowerowe, a tych w danych Emapy jest już ponad 42 tys. km.

Najbardziej spektakularną zmianą jest jednak wprowadzenie mapy hybrydowej. Kilkumiesięczna współpraca spółek Emapa oraz MGGP Aero zaowocowała wyposażeniem serwisu Emapi.pl w mapę hybrydową. – Jest to połączenie mapy cyfrowej z warstwą zdjęć satelitarnych i lotniczych - wyjaśnia Mariusz Stasiak, prezes zarządu i dyrektor zarządzający Emapa S.A. – Mapa hybrydowa jest teraz integralną częścią serwisu Emapi.pl, który tym samym dołącza do ścisłej czołówki polskich portali mapowych. Jednym kliknięciem myszki wystarczy zmienić standardowy widok mapy na widok hybrydy i pracować z nią jak dotychczas, czyli szukać dowolnej lokalizacji czy wytyczać trasę z punktu A do B – dodaje.

MGGP Aero jest liderem wśród dostawców zdjęć lotniczych i skaningu laserowego w Polsce (w portfolio ma m.in. dostawę danych dla Google czy Zumi), co gwarantuje wysoką jakość mapy hybrydowej. Jest to już drugi wspólny projekt Emapy i tarnowskiej spółki. W zeszłym tygodniu premierę miał inny efekt ich współpracy – serwis map2.pl, czyli pierwszy w Polsce sklep internetowy oferujący zdjęcia lotnicze. Opracowana wspólnie mapa hybrydowa, dostępna zarówno na Emapi.pl, jak i map2.pl, została jednocześnie włączona do oferty biznesowej Emapy, dzięki czemu mogą z niej korzystać wszyscy zainteresowani rozwiązaniami bazującymi na mapach cyfrowych. Zdjęcie lotnicze, zarówno te dostępnie na Emapi.pl, jak i map2.pl są stale uzupełniane i będą sukcesywnie aktualizowane.

Źródło: Emapa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS