wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-29| Geodezja, Mapy, Prawo, Edukacja, Instytucje

GUGiK planuje wydać tyflologiczny Atlas Świata


Wczoraj (28 marca) w siedzibie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii odbyło się zebranie Zespołu Konsultacyjnego ds. Opracowywania Map dla Niewidomych i Słabowidzących przy Głównym Geodecie Kraju.

Zebranie rozpoczęło spotkanie z głównym geodetą kraju Wiesławem Potrapelukiem. Wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w powstanie nagrodzonego niedawno prestiżową nagrodą International Map Trade Association „Atlasu Geograficznego Europy” dla niewidomych i słabowidzących złożył on specjalne podziękowania. Podkreślił przy tym fakt zaangażowania w to przedsięwzięcie również swoich poprzedników. O nagrodzie i nagrodzonym atlasie pisaliśmy m.in. 12 marca.
W kolejnej części spotkania odbył się pokaz najnowszej drukarki brajlowskiej firmy ViewPlus drukującej – dzięki technologii Powered by Tiger – bardzo dobrej jakości grafikę wypukłą bezpośrednio z aplikacji Windows. Jako jedyne na świecie urządzenie brajlowskie drukuje ona w kolorze. Zaprezentowano również panel dotykowy IVEO, który w powiązaniu z drukarką pozwala na przeglądanie wypukłych obrazów (map, schematów, rysunków).
Zasadniczą częścią spotkania było zebranie Zespołu Konsultacyjnego ds. Opracowywania Map dla Niewidomych i słabowidzących, podczas którego dyskutowano nad założeniami do tyflologicznego Atlasu Świata, którego wydawcą – tak jak „Atlasu Geograficznego Europy” będzie GUGiK.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS