wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-14| Geodezja, Prawo

Kodeks budowlany jednak nie w tej kadencji

Projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego będzie gotowy nie w tej, ale przyszłej kadencji Sejmu – dowiedział się portal Forsal.pl. – Nie będzie szybkości kosztem jakości – tłumaczą decyzję urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (MIiR).


Kodeks budowlany jednak nie w tej kadencji

Przypomnijmy, że akt ten ma kompleksowo regulować cały proces inwestycyjno-budowlany. Prace nad nim toczą się od 2012 roku w ramach Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego (KK KB). W expose z października br. premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że projekt kodeksu będzie gotowy na początku 2015 roku. Później doprecyzowano jednak, że chodzi tylko o projekt założeń. Kilkanaście dni później z przewodniczenia KK KB zrezygnował prof. Zygmunt Niewiadomski. Jego następcę mamy poznać jeszcze w tym miesiącu.

Teraz urzędnicy przyznają, że prace nad kodeksem się opóźnią – projekt mamy poznać w 2016 r, a wcześniej jego założenia. W tej kadencji Sejmu MIiR nie wyklucza jednak „punktowych nowelizacji”, które będą rozwiązywały najbardziej palące problemy branży budowlanej, np. uproszczenie i przyspieszenie wydawania pozwoleń na budowę. Konkretne decyzje w tej sprawie mają jednak zapaść po uzgodnieniach z członkami KK KB.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
PGiK :) Na szczęście geodezyjne ustawy i rozporządzenia wychodzą bardzo szybko i bez zbędnych konsultacji, dzięki czemu jest ciekawie, a ośrodki tętnią życiem
 3 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS