Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-11-10| GIS, Teledetekcja, Software

Elastyczne planowanie nalotów dla drona Trimble'a

Trimble zaprezentował nową wersję instalowanego na tabletach oprogramowania Access Aerial Imaging 2.0 do planowania misji oraz monitorowania lotu fotogrametrycznego drona UX5. Aplikacja oferuje całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika oraz nowe narzędzia.


Elastyczne planowanie nalotów dla drona Trimble'a

Dzięki nowemu interfejsowi przygotowanie misji w terenie ma być szybsze i łatwiejsze. W oprogramowaniu zastosowano nawigację tabelaryczną, która krok po kroku prowadzi użytkownika przez kolejne etapy planowania nalotu. Łatwiejsze ma być także zarządzanie projektem dzięki możliwości jego podglądu oraz analizy szczegółowych właściwości.

Trimble Access Aerial Imaging 2.0 umożliwia ponadto import wielu warstw, takich jak: mapy z georefernecją, fotopunkty czy obszary zainteresowania. Oprogramowanie pozwala również na wykonywanie nalotów dla obszarów o nieregularnych kształtach, a także obrazowanie w ramach jednej misji odrębnych obszarów z różnego pułapu. Za jego pomocą można także planować wielokrotne starty i lądowania z różnych lokalizacji.

Nowością jest ponadto możliwość podglądu planu misji w formie symulacji. Pozwala to zweryfikować poprawność nalotu lub też w efektowny sposób zaprezentować przebieg misji klientowi.

Oprogramowanie wzbogacono także o funkcje przydatne w sytuacjach awaryjnych, np. przy nagłych zmianach pogody czy natężenia ruchu powietrznego. Trimble Access Aerial Imaging 2.0 umożliwia bowiem np. bieżącą modyfikację parametrów lądowania, wybór alternatywnego miejsca lądowania czy realizację w trakcie lotu zaprogramowanych wcześniej scenariuszy interwencyjnych.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama