wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-28| Geodezja, Firma, Prawo, Instytucje, Imprezy

Wiosenne spotkanie CLGE – Lyon 2007


W dniach 22-24 marca w Lyonie we Francji odbyło się wiosenne spotkanie organizacji geodetów europejskich CLGE. Polskie organizacje wykonawstwa geodezyjnego reprezentowane były przez Andrzeja Dyję z Krakowa (Polska Geodezja Komercyjna) oraz Marka Ziemaka z Warszawy (Geodezyjna Izba Gospodarcza). Spotkanie połączone było z seminarium pt. „Geodezja – wyzwania dla zawodu”, na którym delegacje kilku krajów europejskich przedstawiały aktualne problemy zawodu.

Najbardziej optymistycznie przyszłość zawodu w swoim kraju oceniają Irlandczycy , którzy przewidują w ciągu najbliższych 5 lat jego rozwój w każdym aspekcie (kształcenie, prawo, biznes, dochody itp.).
Szwajcarzy poinformowali, że ich nowe prawo geodezyjne zostało już przegłosowane przez Izbę Niższą parlamentu stosunkiem głosów 153:3, czyli prawie jednogłośnie. Izba Wyższa ma głosować w maju i oczekują, że prawo wejdzie w życie 1 stycznia 2008. Na spotkaniu w poczet członków CLGE przyjęto Rumunię.
Nas pytano, czy już dostosowaliśmy polskie prawo geodezyjne do standardów europejskich (szczególnie w zakresie uprawnień) oraz dlaczego Polska wystąpiła z organizacji EUROGI. Odpowiedzi nie udzieliliśmy, bo jej nie znaliśmy.
Ustalono, że nasz kraj będzie organizatorem spotkania CLGE na wiosnę 2009 roku w Krakowie.

więcej w numerze majowym GEODETY

Marek Ziemak


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
po co pojechali? skoro nie potrafili odpowiedziec na zadane pytanie to albo nie sa w temacie albo zostali wytypowani losowo last minute. Poza tym reprezentowali tylko dwie organizacje geodezyjne.A nie wiekszosc .
odpowiedz zgłoś
komuchy to wstyd żeby takie komunistyczne nomenkaltury nas reprezentowały w swiecie
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS