Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-11-06| GIS, Mapy, Software

Więcej możliwości naukowych analiz w ArcGIS

Firma Esri ogłosiła integrację rozwiązania SciPy ze swoim pakietem ArcGIS. Otwiera to nowe możliwości przeprowadzania specjalistycznych analiz przestrzennych.


Więcej możliwości naukowych analiz w ArcGIS

SciPy jest bazującym na języku Python ekosystemem otwartego oprogramowania dla matematyków, inżynierów i naukowców. Python jest z kolei łatwym do nauki, skalowalnym językiem skryptowym. Dzięki połączeniu SciPy z ArcGIS użytkownicy pakietu Esri chcący stworzyć zaawansowane i specjalistyczne narzędzia do przetwarzania danych przestrzennych nie będą już musieli robić tego „od zera”.

SciPy rozszerza bowiem podstawowe funkcjonalności Pythona poprzez dodanie modułów wykonujących czynności przydatne w pracy naukowców czy inżynierów. Na przykład – jak wylicza Esri – badacz zajmujący się atmosferą będzie mógł użyć modułów do filtrowania zobrazowań, by wyznaczyć strefy poziomego transportu pary wodnej. Geograf transportu zyska z kolei możliwość symulowania ruchu drogowego za pomocą łańcuchów Markowa. Specjaliści zajmujący się rybołówstwem mogą z kolei użyć modułów algebry liniowej do wyznaczania kwot połowów, a geologów zainteresuje moduł rachunków symbolicznych pomocny np. w śledzeniu uskoków.

Od wersji 10.3 ArcGIS-a rozwiązanie SciPy będzie dostępne dla użytkowników ArcGIS Pro jako opcjonalna funkcja. Od wersji 10.3.1. będzie automatycznie instalowane wraz z pakietem ArcGIS.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama