wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-04| GNSS, GIS, Sprzęt

Trimble oferuje submetrową dokładność w smartfonie

Leap to nowe rozwiązanie amerykańskiej firmy Trimble umożliwiające pomiar z sumbetrową dokładnością za pomocą zwykłych urządzeń mobilnych.


Trimble oferuje submetrową dokładność w smartfonie

Instrument zaprezentowano podczas konferencji Trimble Dimensions (Las Vegas, 3-5 listopada). Umożliwia on odbiór przez sieć komórkową satelitarnych korekt ViewPoint RTX oraz uwzględnienie ich w wynikach pomiarów wykonanych za pomocą aplikacji Terrain Navigator Pro (TNP) Mobile dla Androidów oraz iOS.

Trimble Leap waży nieco ponad 250 g. Urządzenie można przymocować do smartfona/tabletu bądź zamontować na statywie lub dowolnym pojeździe. Na jednym ładowaniu pracuje nawet 16 godzin, choć dzięki portowi USB można w prosty sposób zapewnić mu stałe zasilanie. Urządzenie posiada ponadto kartę SD, na której zapisywane są obserwacje satelitarne, by później móc je wykorzystać do postprocessingu.

Jak zapewnia producent, bazujące na technologii RTX (Real Time eXtended) korekty ViewPoint RTX zapewniają dokładność pomiaru lepszą niż 1 metr z prawdopodobieństwem 95%. Usługa nie wymaga przy tym użycia tradycyjnych stacji bazowych RTK czy wirtualnych stacji referencyjnych. Jedyne, co jest niezbędne do jej funkcjonowania, to zasięg sieci komórkowej. W ocenie Trimble’a zaletą rozwiązania jest także jego prostota – przeszkolenie pracownika z obsługi Leap nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Trimble Leap ma wejść do sprzedaży w styczniu 2015 roku.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozwiązanie bardzo ciekawe do zastosowań GIS tylko, że jak zerknąłem na cenę rocznego dostępu do sieci ViewPoint RTX i wyszło 2000? to sensowność inwestycji drastycznie spadła :(
 1 
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS