wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
KNG Dahlta w Tatrach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-04| GNSS, GIS, Sprzęt

Trimble oferuje submetrową dokładność w smartfonie

Leap to nowe rozwiązanie amerykańskiej firmy Trimble umożliwiające pomiar z sumbetrową dokładnością za pomocą zwykłych urządzeń mobilnych.


Trimble oferuje submetrową dokładność w smartfonie

Instrument zaprezentowano podczas konferencji Trimble Dimensions (Las Vegas, 3-5 listopada). Umożliwia on odbiór przez sieć komórkową satelitarnych korekt ViewPoint RTX oraz uwzględnienie ich w wynikach pomiarów wykonanych za pomocą aplikacji Terrain Navigator Pro (TNP) Mobile dla Androidów oraz iOS.

Trimble Leap waży nieco ponad 250 g. Urządzenie można przymocować do smartfona/tabletu bądź zamontować na statywie lub dowolnym pojeździe. Na jednym ładowaniu pracuje nawet 16 godzin, choć dzięki portowi USB można w prosty sposób zapewnić mu stałe zasilanie. Urządzenie posiada ponadto kartę SD, na której zapisywane są obserwacje satelitarne, by później móc je wykorzystać do postprocessingu.

Jak zapewnia producent, bazujące na technologii RTX (Real Time eXtended) korekty ViewPoint RTX zapewniają dokładność pomiaru lepszą niż 1 metr z prawdopodobieństwem 95%. Usługa nie wymaga przy tym użycia tradycyjnych stacji bazowych RTK czy wirtualnych stacji referencyjnych. Jedyne, co jest niezbędne do jej funkcjonowania, to zasięg sieci komórkowej. W ocenie Trimble’a zaletą rozwiązania jest także jego prostota – przeszkolenie pracownika z obsługi Leap nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Trimble Leap ma wejść do sprzedaży w styczniu 2015 roku.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozwiązanie bardzo ciekawe do zastosowań GIS tylko, że jak zerknąłem na cenę rocznego dostępu do sieci ViewPoint RTX i wyszło 2000? to sensowność inwestycji drastycznie spadła :(zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt