wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-31| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Leica zwiększa możliwości obrazowania lotniczego

Firmy Leica Geosystems i Headwall Photonics ogłosiły zawarcie umowy partnerskiej dotyczącej sprzedaży i integracji sensorów hiperspektralnych marki Headwall w rozwiązaniach lotniczych szwajcarskiego producenta.


Leica zwiększa możliwości obrazowania lotniczego
Leica Geosystems wybrała produkty firmy Headwall, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zaawansowane rozwiązania, które służą również pozyskiwaniu informacji spektralnych. Czujniki Hyperspec generują obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości i umożliwiają kartowanie cech obiektów poprzez analizę ich składu chemicznego. Przykładowe zastosowania to m.in.: badanie lasów pod kątem gatunków roślin, badanie kamieniołomów pod kątem składu mineralnego skał, inspekcja pól uprawnych i sprawdzanie witalności roślin.

Partnerstwo firm Leica Geosystems i Headwall bazuje na wspólnej wizji dostarczania użytkownikom produktów hiperspektralnych do pozyskiwania danych i zastosowań kartograficznych. Firma Headwall dzięki linii produktów Hyperspec osiągnęła status lidera w dziedzinie czujników obrazowania, które dostosowywane są do poszczególnych zakresów spektralnych, w tym: VNIR, NIR i SWIR.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt