wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-11-01| GIS, Mapy, Teledetekcja

Zdjęcia Skyboxa dla organizacji non-profit i nie tylko

Należąca do Google’a firma Skybox ogłosiła, że część zdjęć satelitarnych ze swojej konstelacji satelitów optycznych zamierza udostępniać na wolnej licencji.


Zdjęcia Skyboxa dla organizacji non-profit i nie tylko

Szczegóły pomysłu pod nazwą „Skybox for Good” ogłoszono podczas szczytu „Geo for Good”. Firma zadeklarowała, że będzie udostępniać aktualne zdjęcia satelitarne na potrzeby projektów, które „pomagają ratować życie, chronić środowisko, promować edukację oraz pozytywnie wpływać na ludzkość”.

W fazie beta projektu Skybox wybierze kilka organizacji, które będą beneficjentami tej inicjatywy. Ale obrazy będą przekazywane nie tylko im, lecz także udostępniane wszystkim chętnym na wolnej licencji Commons by attribution license (CC BY 4.0). Skybox zapowiada, że w najbliższej przyszłości będzie rozszerzać grono organizacji non-profit, które będą wspierane przez tę firmę.

Skybox jest start-upem założonym pięć lat temu przez kilku absolwentów Stanforda. W listopadzie 2013 roku firma wystrzeliła swojego pierwszego satelitę SkySat-1. Umożliwia on nie tylko wykonywanie zobrazowań Ziemi w submetrowej rozdzielczości, ale także kręcenie filmów z szybkością do 30 klatek na sekundę i trwających do 1,5 minuty.

W lutym firma podpisała kontrakt na dostawę 13 podobnych satelitów obserwacyjnych. Konstelacja ma umożliwić obrazowanie dowolnego zakątka Ziemi nawet 3 razy dziennie. W czerwcu ogłoszono przejęcie Skyboxa przez Google’a, a miesiąc później wystrzelono drugiego satelitę SkySat.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt