wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-01| GIS, Mapy, Teledetekcja

Zdjęcia Skyboxa dla organizacji non-profit i nie tylko

Należąca do Google’a firma Skybox ogłosiła, że część zdjęć satelitarnych ze swojej konstelacji satelitów optycznych zamierza udostępniać na wolnej licencji.


Zdjęcia Skyboxa dla organizacji non-profit i nie tylko

Szczegóły pomysłu pod nazwą „Skybox for Good” ogłoszono podczas szczytu „Geo for Good”. Firma zadeklarowała, że będzie udostępniać aktualne zdjęcia satelitarne na potrzeby projektów, które „pomagają ratować życie, chronić środowisko, promować edukację oraz pozytywnie wpływać na ludzkość”.

W fazie beta projektu Skybox wybierze kilka organizacji, które będą beneficjentami tej inicjatywy. Ale obrazy będą przekazywane nie tylko im, lecz także udostępniane wszystkim chętnym na wolnej licencji Commons by attribution license (CC BY 4.0). Skybox zapowiada, że w najbliższej przyszłości będzie rozszerzać grono organizacji non-profit, które będą wspierane przez tę firmę.

Skybox jest start-upem założonym pięć lat temu przez kilku absolwentów Stanforda. W listopadzie 2013 roku firma wystrzeliła swojego pierwszego satelitę SkySat-1. Umożliwia on nie tylko wykonywanie zobrazowań Ziemi w submetrowej rozdzielczości, ale także kręcenie filmów z szybkością do 30 klatek na sekundę i trwających do 1,5 minuty.

W lutym firma podpisała kontrakt na dostawę 13 podobnych satelitów obserwacyjnych. Konstelacja ma umożliwić obrazowanie dowolnego zakątka Ziemi nawet 3 razy dziennie. W czerwcu ogłoszono przejęcie Skyboxa przez Google’a, a miesiąc później wystrzelono drugiego satelitę SkySat.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS