wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-28| GIS, Przetargi

Elbląski SIP czeka rozbudowa

Urząd Miejski w Elblągu z wolnej ręki udzielił zamówienia na rozbudowę Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej (ESIP).


Elbląski SIP czeka rozbudowa <br />
fot. Wikipedia/Paweł Sutkowski
fot. Wikipedia/Paweł Sutkowski
Prace za 1,55 mln zł wykona firma OPEGIEKA Elbląg. Zamówienie obejmuje m.in.:
• analizę przedwdrożeniową w zakresie niezbędnych czynności, jakie należy wykonać, aby dostosować istniejący system do technologii trójwarstwowej z zachowaniem wszystkich danych i powiązań pomiędzy podsystemami,
• przepisanie kodu istniejących 52 modułów ESIP do nowej trójwarstwowej technologii przeglądarkowej,
• zaprojektowanie, opracowanie oraz wdrożenie modułu koordynacji działań inwestycyjnych na poziomie miasta zintegrowanego z dotychczasowymi zasobami źródłowymi i opisowymi ESIP,
• opracowanie, zaprojektowanie, wykonanie oraz wdrożenie nowych e-usług na ePUAP zintegrowanych z ESIP.

W uzasadnienie wyboru procedury negocjacyjnej bez uprzedniej publikacji ogłoszenia, Urząd Miejski podał, ze wykonawcą rozbudowy może być jedynie OPEGIEKA Elbląg z uwagi na to, że jest jedynym właścicielem praw autorskich do oprogramowania. Przypomnijmy, że firma OPEGIEKA w 2000 r. wygrała pierwszy przetarg dwustopniowy na założenie systemu zarządzania informacją przestrzenną miasta w oparciu o mapę numeryczną oraz dane ewidencji gruntów i budynków.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
odpowiedz do ~czop Panie czopie dorosnij w koncu . :)

hm Same umowy zlecenia dają (wiem bo tam pracowałem) Faktycznie, ochrona lokalnego rynku...

Tak się właśnie wyciska publiczne pieniądze Tak się właśnie wyciska publiczne pieniądze, a miasto tonie w długach....

i bardzo dobrze! realizacja przez tzw. lokalsów, ochrona lokalnego rynku, miejsc pracy itd. dziadowanie najniższą ceną to myślenie krótkowzroczne. powodzenia. jedynym zagrożeniem jest dopychanie "sukcesu" projektu kolanem przez Zmawiającego... patrz poprzednie tematy tego wykonawcy dla tego samego urzędu ;)

4 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt