wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-28| GIS, Przetargi

Elbląski SIP czeka rozbudowa

Urząd Miejski w Elblągu z wolnej ręki udzielił zamówienia na rozbudowę Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej (ESIP).


Elbląski SIP czeka rozbudowa <br />
fot. Wikipedia/Paweł Sutkowski
fot. Wikipedia/Paweł Sutkowski
Prace za 1,55 mln zł wykona firma OPEGIEKA Elbląg. Zamówienie obejmuje m.in.:
• analizę przedwdrożeniową w zakresie niezbędnych czynności, jakie należy wykonać, aby dostosować istniejący system do technologii trójwarstwowej z zachowaniem wszystkich danych i powiązań pomiędzy podsystemami,
• przepisanie kodu istniejących 52 modułów ESIP do nowej trójwarstwowej technologii przeglądarkowej,
• zaprojektowanie, opracowanie oraz wdrożenie modułu koordynacji działań inwestycyjnych na poziomie miasta zintegrowanego z dotychczasowymi zasobami źródłowymi i opisowymi ESIP,
• opracowanie, zaprojektowanie, wykonanie oraz wdrożenie nowych e-usług na ePUAP zintegrowanych z ESIP.

W uzasadnienie wyboru procedury negocjacyjnej bez uprzedniej publikacji ogłoszenia, Urząd Miejski podał, ze wykonawcą rozbudowy może być jedynie OPEGIEKA Elbląg z uwagi na to, że jest jedynym właścicielem praw autorskich do oprogramowania. Przypomnijmy, że firma OPEGIEKA w 2000 r. wygrała pierwszy przetarg dwustopniowy na założenie systemu zarządzania informacją przestrzenną miasta w oparciu o mapę numeryczną oraz dane ewidencji gruntów i budynków.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
odpowiedz do ~czop Panie czopie dorosnij w koncu . :)
 2 
odpowiedz zgłoś
hm Same umowy zlecenia dają (wiem bo tam pracowałem) Faktycznie, ochrona lokalnego rynku...
 1 
odpowiedz zgłoś
Tak się właśnie wyciska publiczne pieniądze Tak się właśnie wyciska publiczne pieniądze, a miasto tonie w długach....
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
i bardzo dobrze! realizacja przez tzw. lokalsów, ochrona lokalnego rynku, miejsc pracy itd. dziadowanie najniższą ceną to myślenie krótkowzroczne. powodzenia. jedynym zagrożeniem jest dopychanie "sukcesu" projektu kolanem przez Zmawiającego... patrz poprzednie tematy tego wykonawcy dla tego samego urzędu ;)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS