wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-27| Geodezja, GIS, Sprzęt, Instytucje

Górniczy system pomiarowy znów wyróżniony

Podczas VIII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Innowacji opracowany w Głównym Instytucie Górnictwa laserowy system pomiarowy został nagrodzony złotym medalem.


Górniczy system pomiarowy znów wyróżniony

Wyróżnione rozwiązanie zapewnia automatyczny pomiar geometrii i deformacji badanych elementów szybu. Wyposażony jest w kontrolę położenia, w tym orientacji przestrzennej i stabilności, oraz w system rejestracji i analizy danych. W jednej hermetycznej obudowie zintegrowano skaner laserowy 2D 360° i kamery 360°, jednostkę inercyjną (akcelerometr, żyroskop i magnetometr), odometr, rejestrator z anteną oraz laserowy dalmierz bezpieczeństwa. Urządzenie może pracować w wybuchowej metanowej atmosferze kopalnianej dzięki zastosowaniu obudowy przeciwwybuchowej i nowatorskiego rozwiązania autonomicznego zasilania.

W ocenie GIG system ten przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa eksploatacji, umożliwi również zdecydowaną poprawę warunków ruchowych i ekonomicznych. Pozwala także na automatyzację i skrócenie czasu pomiaru, a więc i kosztów rewizji szybów. Szczególnie rewizje starych i nieuzbrojonych szybów wiązały się dotychczas z zaangażowaniem znacznych środków technicznych i ogromnym ryzykiem dla pracowników zobowiązanych do przeprowadzenia tych prac.

To już kolejna nagroda dla tego systemu. Wynalazek GIG został już wyróżniony złotym medalem na targach wynalazczości w Brukseli i tytułem „Górniczy Sukces Roku 2013 r.”. Rozwiązanie zostało ponadto nagrodzone Laurem Innowacyjności 2013 przyznawanym przez Naczelną Organizację Techniczną.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt