wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-20| Geodezja, GIS, Przetargi, Software

Rozwój UMM: do czterech razy sztuka?

Już po raz czwarty w tym roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na świadczenie usług związanych z rozwojem i administracją Uniwersalnym Modułem Mapowym (UMM) na potrzeby projektu Geoportal 2. Trzy dotychczasowe przetargi nie zostały rozstrzygnięte.


Rozwój UMM: do czterech razy sztuka?

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac związanych z rozwojem i administrowaniem Modułem SDI oraz UMM. W ramach rozwoju Modułu SDI przewidziane są m.in. prace związane z aktualizacją oprogramowania i dokumentacji oraz bezpośrednim wsparciem zamawiającego.

Część przetargu dotycząca rozwoju i administrowania UMM obejmuje m.in.:
• rozwój produktów i aplikacji wchodzących w skład UMM,
• podniesienie jakości danych poprzez dostarczenie dedykowanej funkcjonalności związanej ze zgłaszaniem błędów, uwag lub komentarzy do danych przestrzennych udostępnianych w UMM,
• aktualizację danych wykorzystywanych w UMM oraz przygotowanie dedykowanych narzędzi umożliwiających zamawiającemu zarządzanie danymi UMM i pobieranie danych bezpośrednio z innych Systemów dziedzinowych zamawiającego.

Szacunkowa wartość zamówienia to 3,38 mln zł. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 80 tys. zł można składać do 25 listopada.

Przypomnijmy, że podobne przetargi GUGiK ogłosił w styczniu, marcu i sierpniu br. Dwa pierwsze unieważniono z powodu nie wpłynięcia ofert nie podlegających odrzuceniu. Trzecie postępowanie nie rozstrzygnięto, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt