wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-20| Geodezja, GIS, Przetargi, Software

Rozwój UMM: do czterech razy sztuka?

Już po raz czwarty w tym roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg na świadczenie usług związanych z rozwojem i administracją Uniwersalnym Modułem Mapowym (UMM) na potrzeby projektu Geoportal 2. Trzy dotychczasowe przetargi nie zostały rozstrzygnięte.


Rozwój UMM: do czterech razy sztuka?

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac związanych z rozwojem i administrowaniem Modułem SDI oraz UMM. W ramach rozwoju Modułu SDI przewidziane są m.in. prace związane z aktualizacją oprogramowania i dokumentacji oraz bezpośrednim wsparciem zamawiającego.

Część przetargu dotycząca rozwoju i administrowania UMM obejmuje m.in.:
• rozwój produktów i aplikacji wchodzących w skład UMM,
• podniesienie jakości danych poprzez dostarczenie dedykowanej funkcjonalności związanej ze zgłaszaniem błędów, uwag lub komentarzy do danych przestrzennych udostępnianych w UMM,
• aktualizację danych wykorzystywanych w UMM oraz przygotowanie dedykowanych narzędzi umożliwiających zamawiającemu zarządzanie danymi UMM i pobieranie danych bezpośrednio z innych Systemów dziedzinowych zamawiającego.

Szacunkowa wartość zamówienia to 3,38 mln zł. Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 80 tys. zł można składać do 25 listopada.

Przypomnijmy, że podobne przetargi GUGiK ogłosił w styczniu, marcu i sierpniu br. Dwa pierwsze unieważniono z powodu nie wpłynięcia ofert nie podlegających odrzuceniu. Trzecie postępowanie nie rozstrzygnięto, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS