Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-10-15| Geodezja, GIS, Software

Oprogramowanie Autodesku trafi do szkół

Autodesk – dostawca m.in. AutoCAD-a – umożliwił szkołom w Polsce bezpłatny dostęp do swoich rozwiązań do projektowania trójwymiarowego.


Oprogramowanie Autodesku trafi do szkół

Szacuje się, że wartość inicjatywy Autodesku wyniesie ponad 80 mln euro. Wesprze ona nauczycieli z blisko 13 600 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce.

– Postęp w rozwoju technologii do projektowania 3D i wytwarzania powoduje zmiany w profesjach związanych z projektowaniem. Rozwój technologii mobilnej i chmurowej oznacza również, że projektować można w dowolnym czasie i miejscu. Niemal każdy, kto ma dobry pomysł, może przekształcić koncepcje w rzeczywistość, a my wierzymy, że to właśnie obecni uczniowie i studenci kształtować będą przyszłe oblicze świata – mówi Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce.

To kolejny element zaangażowania Autodesku w edukację w Polsce. Od kilku lat studenci oraz wykładowcy mogą bowiem korzystać z bezpłatnego dostępu do oprogramowania tej firmy do użytku osobistego poprzez portal Autodesk Education Community. Obecnie firma rozszerza dostęp do bezpłatnego oprogramowania szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. W ramach tej oferty za pomocą Autodesk Academic Resource Center uczniowie mogą korzystać podczas zajęć lekcyjnych z pełnego portfolio profesjonalnych rozwiązań Autodesk do projektowania 3D, a także z aplikacji chmurowych, powszechnie wykorzystywanych w różnych sektorach przemysłu.

– Z punktu widzenia edukacji szkolnej dostęp do nowoczesnego oprogramowania 3D to ogromny atut. Nasze doświadczenia z pilotażowego projektu Design the Future potwierdzają, że kształcenie myślenia przestrzennego oraz umiejętności związanych z projektowaniem to ważne elementy programu nauczania. Narzędzia te wyzwalają w uczniach kreatywność, zmysł techniczny, chęć tworzenia. Młodzież jest otwarta i gotowa do nauki. Co więcej, zdaje sobie sprawę, że z tej wiedzy i zdolności posługiwania się oprogramowaniem do projektowania będzie mogła skorzystać także w późniejszym życiu zawodowym – mówi Grażyna Knast, wicedyrektor Gimnazjum nr 11 w Poznaniu.

Źródło: Autodesk


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama