wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-03| Geodezja, Przetargi

Powiat gorzowski modernizuje osnowę

Starostwo w Gorzowie Wielkopolskim ogłosiło przetarg na sporządzenie projektu technicznego kompleksowej modernizacji poziomej szczegółowej osnowy geodezyjnej na obszarze powiatu.


Powiat gorzowski modernizuje osnowę
Wszystkie punkty (2689) poziomej szczegółowej osnowy geodezyjnej i osnowy pomiarowej zakładane były od lat 80 XX w. do początku XXI w. W latach 2013-14 został przeprowadzony terenowy przegląd wraz z aktualizacją opisów topograficznych, który wykazał, że stan poziomej osnowy geodezyjnej jest zły. Około 40% punktów jest zniszczona lub nie można ich odszukać, wobec powyższego konieczne jest stworzenie nowej sieci punktów poziomej szczegółowej osnowy geodezyjnej.

Projekt należy wykonać dla 8 jednostek ewidencyjnych tzn. dla miast Kostrzyn nad Odrą i Witnica oraz dla gmin: Bogdaniec, Deszczno Kłodawa, Lubiszyn, Santok oraz Witnica. Zakres zadania obejmuje: • analizę materiałów i danych źródłowych, 2. analizę obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego, • pobranie aktualnych niezbędnych danych z CODGiK, • sporządzenie założeń do projektu technicznego, • wywiad terenowy, • uzyskanie zgody od właścicieli nieruchomości na terenie których zaprojektowane zostało umiejscowienie nowych punktów, • sporządzenie projektu technicznego i skompletowanie operatu.

Termin realizacji prac wyznaczono na 15 grudnia br. Oferty można składać do 10 października. Będą oceniane będą wg dwóch kryteriów: cena (80%) i gwarancja (20%).

Źródło: SP w Gorzowie Wlkp.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~trom możliwe, że to co piszesz jest prawdą, prawdą jest również, że powiatowa geodezja (powiatowe organy) nie nadążają za zmianami. My geodeci jesteśmy podwójnie pokrzywdzeni. Wymaga się od naszych opracowań spełnienia standardów, przy udostępnianiu materiału zasobu niespełniającego żadnych standardów. I jak uprzejmie zwracam uwagę przemiłej Pani, że nie to zamawiałem, to otrzymuje odpowiedź, "że jak mi się nie podoba to gdzie indziej muszę poszukać pracy". Czy ktoś zna powiat, w którym został spełniony obowiązek przekształcenia analogowej mapy zasadniczej do postaci cyfrowej i utworzenia baz danych o których mowa w art. 4 ust. 1a pkt2,3 i 10? Bo termin minął 2013-12-31. Nowelizacja pozwoliła na prowadzenie "potworka - ni pies ni wydra" w postaci rastrowo-wektorowej. Kolejny termin minie 2016-12-31. Co możesz powiedzieć o powiatach w których nawet niema układu odniesienia 2000 - obowiązuje nadal 65 lub lokalny. Są powiaty, które odnowiły EGiB w 2013 i już mają nieaktualną bazę.
 3 
odpowiedz zgłoś
~WK Zgodnie z Rozporządzeniem o osnowach: "Bazy danych szczegółowych osnów geodezyjnych utworzone i aktualizowane na mocy dotychczasowych przepisów mogą być wykorzystywane do dnia 31 grudnia 2014". Jeśli nie zostaną do końca roku utworzone nowe wg specyfikacji, to używanie starej osnowy stanie się nielegalne.
 1 
odpowiedz zgłoś
zródło finansowania. czy w związku ze zniszczeniem 40 % znaków osnowy, zfinansowanie tych prac nastąpi przez sprawców ich zniszczenia, czy z pieniędzy podatników. Jeżeli zastosowany będzie wariant drugi, mamy do czynienia z niegospodarnością i prokurator z urzędu powinien wszcząć postepowanie o niegospodarność.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Powiat gorzowski modernizuje osnowę To jakaś pomyłka. Dwa miesiące od terminu składania ofert. A gdzie terminy wynikające z Prawa Zamówień Publicznych - protesty, odwołania, czas na podpisanie umowy itp.
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS