wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-01| Geodezja, Przetargi, Software, Kataster

Łódzki Ośrodek Geodezji kupił oprogramowanie

Za blisko 1,7 mln zł brutto Łódzki Ośrodek Geodezji udzielił zamówienia na dostawę oprogramowania do prowadzenia EGiB oraz EMUiA w trybie negocjacji bez ogłoszenia.


Łódzki Ośrodek Geodezji kupił oprogramowanie <br />
fot. geoportal.gov.pl
fot. geoportal.gov.pl

Zamówienie obejmuje na dostawę oprogramowania do prowadzenia ewidencji gruntów budynków i lokali oraz ewidencji miejscowości, ulic i adresów zintegrowanych z oprogramowaniem wykorzystywanym w Łódzkim Ośrodku Geodezji (tj. systemem obiegu dokumentów POD, modułem Ewidencja Nieruchomości systemu Gospodarowanie Mieniem, GeoInfo 6 Ośrodek, platformą wymiany danych z GeoInfo 6 Mapa, portalem GIS oraz repozytorium danych OSCAN) wraz z konwersją danych.

Zamawiający negocjował z dwoma wykonawcami. Korzystniejszą ofertę złożyła poznańska spółka Systherm Info, która zaoferowało realizację zamówienia za 1,685 mln zł brutto. Drugą ofertę złożyła spółka Sygnity z Warszawy (2,656 mln zł brutto).

Udzielenie zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia zamawiający uzasadnił, informując m.in., że obsługa prawno-geodezyjna, którą wykonuje i będzie wykonywał, wykorzystując nowe narzędzie informatyczne stworzone w ramach niniejszego zamówienia należy do zadań realizowanych przez starostę jako zadanie administracji rządowej, a projekt, który będzie realizował nie ma w najmniejszym zakresie celu komercyjnego. Przedmiotem zamówienia są dostawy intelektualne w szczególności związane z projektowaniem informatycznym polegającym na rozwoju, stworzeniu nowych rozwiązań oraz dostosowaniu do obowiązujących przepisów prawnych systemu wdrożonego w Łódzkim Ośrodku Geodezji. Zdaniem zamawiającego okoliczności te wskazują, że projekt, który będzie realizował ma charakter rozwojowy, co uzasadnia zastosowanie trybu udzielenia zamówienia.

Zamawiający dodał też, że względy techniczne (specjalistyczne) uzasadniające udzielenie zamówienia w tym trybie mają charakter zasadniczy i nieprzezwyciężalny. Z tego też powodu nie jest możliwe określenie specyfikacji istotnych warunków zamówienia z dokładnością, która pozwoliłaby na udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jakoś nie. To opłaty publicznoprawne. I na dodatek do 11.07.2014 ich wysokość była ustalana decyzją administracyjną.
odpowiedz zgłoś
Nie komercyjny? ( "który będzie realizował nie ma w najmniejszym zakresie celu komercyjnego.") - A wypisy z rejestrów po 50 zeta - to nie KOMERCJA?
odpowiedz zgłoś
audaces fortuna iuvat R.I.P Falandysz byłby szczęśliwy.
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS