wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-09-29| GIS, Mapy, Firma

Zasoby Emapy pęcznieją od adresów

Jesienna aktualizacja MapSet Polska, zbioru danych przestrzennych firmy Emapi, zawiera aż 630 tys. nowych punktów adresowych. W związku z tym liczba planów miejscowości z numeracją budynków wzrosła z 2427 do 4481.


Zasoby Emapy pęcznieją od adresów

Wbrew pozorom aktualizacja nie jest związana z niedawnym uwolnieniem ewidencji adresów (na mocy obowiązującego od 12 lipca znowelizowanego Prawa geodezyjnego i kartograficznego). Jak mówi Marcin Maroszek, menedżer marketingu w Emapie, wrześniowa aktualizacja została zaplanowana jeszcze przed tą datą. Składają się na nią zarówno dane zebrane przez Emapę, jak i zakupione od zewnętrznych podmiotów. Firma ma jednak w planach również wykorzystanie danych GUGiK-u.

Poza tym wrześniowa aktualizacja objęła także dane o drogach – ich łączna długość w bazie MapSet Polska sięgnęła blisko 720 tys. km. W zasobach Emapy znajdziemy teraz takie nowe inwestycje, jak odcinek A4 Tarnów – Dębica, S5 Kaczkowo – Korzeńsko czy S61 Raczki – Suwałki.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt