Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-09-29| Teledetekcja

O modelowaniu 3D w Poznaniu i Wąsowie

Czy powstanie trójwymiarowy model naszego kraju? Jeśli tak, to jak będzie wyglądał? Jakie są szanse na zaangażowanie polskich fotogrametrów do realizacji tego projektu? – m.in. na te pytania starano się odpowiedzieć podczas XIX Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji.


O modelowaniu 3D w Poznaniu i Wąsowie <br />
fot. Wikipedia/A3r0
fot. Wikipedia/A3r0

Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum były zdalne metody pomiarowe dla potrzeb modelowania 3D. Wykład inauguracyjny pt. „Zdalne metody pomiarowe 3D realizowane przy użyciu oprogramowania BAE Systems” wygłosił wiceprezydent Amerykańskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji (ASPRS) dr Stewart Walker. Piotr Woźniak, przedstawiciel głównego geodety kraju, omawiał natomiast działania GUGiK w zakresie wspierania rozwoju opracowań przestrzennych 3D. Jednym z poruszonych przez niego zagadnień był projekt Polska 3D+.

Uczestnicy sympozjum dyskutowali również m.in. nad zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem danych LiDAR, opracowaniami przestrzennymi z wykorzystaniem chmur punktów z pomiaru laserowego, przetwarzaniem danych obrazowych oraz modelowaniem danych przestrzennych.

Łącznie w pięciu sesjach roboczych wygłoszono 24 referaty oraz omówiono 16 plakatów. Zaprezentowano także postery ilustrujące dorobek fotogrametryczny poznańskiego Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego Geopoz oraz wyniki zastosowań UAV w opracowaniach komercyjnych firmy Eurosystem z Chorzowa. Swoje stoiska miały ponadto firmy BAE Systems z USA oraz Polkart z Warszawy.

Organizatorami sympozjum (Poznań, Wąsowo, 18-19 września) byli: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Sekcja Fotogrametrii i Teledetekcji KG PAN oraz Zarząd Główny SGP, we współpracy z Politechniką Poznańską.

Dr hab. inż. Ireneusz Wyczałek


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama