wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-18| GIS

Geoportal gminy Bobowo udostępniony

Gmina Bobowo (woj. pomorskie) uruchomiła system informacji przestrzennej. Geoportal zawiera informacje m.in. o działkach geodezyjnych, obrębach oraz granicach planów zagospodarowania przestrzennego.


Geoportal gminy Bobowo udostępniony
Jako podkład został wykorzystany OpenStreetMap oraz ortofotomapa podłączona jako WMS z geoportalu krajowego. Serwis pozwala na przeglądanie rejestru planów, wyszukiwanie działek po numerach oraz wyszukiwanie planów.

Geoportal został opracowany przez firmę Procad z Gdańska.

Źródło: Procad


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ma iMPA i nie uźywa?

postaw pytanie inaczej: Czy gmina Bobowo wie, że coś takiego ma:)

myslisz że od GGK? że to ten Uniwersalny Moduł Mapowy jest?

? Może ten też dostali za darmo?

Użyty podkład z OpenStreetMap Użyty podkład z OpenStreetMap to jest ich jakiś własny rendering oparty na danych z OSM. Paskudny, że aż boli. W dodatku brakuje informacji o licencji i autorstwie. Kolejna rzecz, która mnie zastanawia - czemu gmina Bobowo zrobiła kolejny geoportal, skoro ma już wdrożony iMPA?

hehe skany planów niezłe - nawet czarnych marginesów nie obcięli...

miliony? jak widzę taki portal i takie opracowanie to scyzoryk się w kieszenie otwiera, nawet 2zł bym za to nie dał.

miliony Czy moze ktoś wytłumaczyć na co wydawane są te miliony przy budowie takich "systemów informacji przestrzennej"...??

8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS