wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-21| GIS, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Zapowiedź seminarium o metadanych


2 kwietnia w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium pt. „Metadane dla INSPIRE. Metadane dla geodezji”.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób zainteresowanych budową Krajowej Infrastruktury Danych Przestrzennej oraz projektem GEOPORTAL.GOV.PL, a w szczególności: geodetów wojewódzkich i geodetów powiatowych, pracowników ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, instytucji pozyskujących dane przestrzenne i udostępniających je w internecie.

Planowany program seminarium:

Otwarcie seminarium – Wiesław Potrapeluk, Informacje wprowadzające – prof. Jerzy Gaździcki, Projekt GEOPORTAL.GOV.PL a metadane – dr Adam Iwaniak, Rola metadanych w projekcie Digital Norway - Knut O. Flåthen, Director General Norwegian Mapping and Cadastre Authority, Krajowy profil metadanych – dr Marek Baranowski, Praktyczne wykorzystanie krajowego profilu metadanych dla potrzeb Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego – Paweł Soczewski, Implementacja serwerów katalogowych przy wykorzystaniu wolnego oprogramowania – dr Tomasz Kubik.

Udział w seminarium jest bezpłatny, a osoby nim zainteresowane powinny zgłosić się do 23 marca na adres seminarium@gugik.gov.pl.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jak to jet? No tak to jest Panie Prezesie? Czy ten Geoportal to jest ok i zgodnie z przepisami czy nie? Bo widze ze sprawa zaczyna byc wkolo Wojtek. To co poddano ostrej krytyce okazuje sie ze jest dobre i trzeba komtynuowac. To nazywa sie dwulicowosc/
odpowiedz zgłoś
A czy w Geodezji nadzorowanej przez GUGiK coś się dzieje poza czystkami konferencjami i uściskami dłoni. Czy my wykonawcy dostrzeżemy, że była jakaś tam nowa władza. Dzięki Ci Panie Boże za ARiMR. Chociaż te opracowania później leżą na półkach, ale to już nie wina ARiMR.
odpowiedz zgłoś
seminaria, seminaria, seminaria .... I wreszcie wszyscy zadowoleni z realizacji projektu.Przeciez chodzi o to aby gonic kroliczka a nie go zlapac. Tych co go lapali ju| dawno nie ma. Tyle tylko, |e czas biegnie a projekt kolejny raz jest przycinany.Juz 40 milionow dla polskej geodezji bezpowrotnie stracone. I kto za to odpowie..?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS