wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-16| Geodezja, GIS

Rośnie zainteresowanie Geoportalem

Na koniec sierpnia geoportal.gov.pl miał ponad 200 tys. stałych użytkowników, którzy podczas wizyt pobierają średnio 7 MB danych – poinformował Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Miesięczna liczba odsłon w serwisie przekracza 700 tys., natomiast udostępniane usługi są podczas tych odsłon wywoływane ponad 120 mln razy.


Rośnie zainteresowanie Geoportalem
Łączna liczba użytkowników portalu w okresie od 7 do 31 sierpnia br. wyniosła ponad 343 tys., liczba wizyt – 780 tys., a liczba pobranych kafelków – 344 mln. Z kolei z edytora metadanych (narzędzia umożliwiającego zarządzanie metadanymi, w tym przygotowanie nowych plików metadanych oraz edycję istniejących) do 5 września br. skorzystało 1020 osób. Liczba użytkowników edytora dotyczącego metadanych dla ewidencji gruntów i budynków to prawie 900. Aplikację Geoportal na urządzenia mobilne (według stanu na 5 września br.) została pobrana natomiast ponad 48 tys. razy (Android – 27,6 tys.; iOS – 5,6 tys.; Windows Phone –15,8 tys.).

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
samo załadowanie geoportalu to 4mb - jeśli więc stali użytkownicy pobierają średnio 7 mb danych to raczej nie chwaliłbym się tymi osiągnięciami.
odpowiedz zgłoś
Sukces nie do wytrzymania! W ciągu 2 miesięcy liczba użytkowników wyniosła 350 tys. z czego większość musiała przeładować stronę przynajmniej dwukrotnie. 1000 osób przez pomyłkę kliknęło zakładkę metadanych i po spostrzeżeniu że ona nic nie zawiera, wycofało się.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS