wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-16| GIS

Iława z serwisem iMPA

Wczoraj (15 września) uruchomiono Internetowego Managera Punktów Adresowych (iMPA) dla miasta Iławy. Jest to już 1150. wdrożenie serwisu w Polsce i jednocześnie 61. w województwie warmińsko-mazurskim.


Iława z serwisem iMPA

W serwisie dla mieszkańca dostępne są informacje dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, lokalizacji zabytków, działek na sprzedaż oraz zaprezentowano zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje (w tym z wykorzystaniem środków unijnych).

Łączna liczba wdrożeń systemu iMPA przekroczyła 45% jednostek samorządowych, a aktualna statystyka wdrożeń systemu eGmina w najbardziej zaawansowanych województwach przedstawiono na wykresie.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
może jednak ten nasz zasób to raczej balast?
 1 
odpowiedz zgłoś
ależ ja jestem na tak, ale.. główny nacisk kładę na to, że jakoś działa, tylko nie wiadomo po co. Praktycznie jakiekolwiek zastosowanie, choćby do wygenerowania poligonu przez geodetę do określenia zakresu zgłoszenia, jest praktycznie nielegalne i w sumie niewykonalne bez dodatkowych aplikacji typu i-kerg W banku nie chcą patrzeć na wydruki takiego mpzp, chcą zaświadczenia. W gminie nie chcą patrzeć na mapę zasadniczą w powiatowym portalu, chcą kopii mapy drukowanej. Problemy maja też architekci z dostępem do danych, które są niby publiczne. Chwalić, ale też mam prawo dziwić się tym "sukcesom", skoro za kilkaset PLN kupiłem już kilka lat temu bazę punktów adresowych i poi ŚWIATA z nawigacją, w zwykłym supermarkecie, z licencją. I dlaczego, żeby płynnie działało tło, nie ma lepszej rady jak skorzystać ze społecznościowego serwisu. Jak to możliwe, że sami ledwo dysząc, na jakimś zakręcie zostaliśmy tak lekko wyprzedzeni, mając w ręku naszą super-mapę zasadniczą? Nie było na niej adresów? Cała była/jest bez sensu?
odpowiedz zgłoś
@rozmarzony A u nas działa i POI, i sieci i OSM , i są plany zagospodarowania, i jest mapa zasadnicza i w ogóle działa. Nie jest to co prawda iMPA ale geo-info. Ale nieważne jak się nazywa, ważne jak działa.I chwalić prodikty lokalne czy ti iMPA czy geoinfo czy też inny byle działały. http://olesno.giportal.pl .
odpowiedz zgłoś
faktycznie, teraz spróbowałem i działa. Co prawda widać też jakieś elementy wystające spod tapicerki, napisy typu FeatureInfoCollection - layer name: '10', pola w tabelkach typu "null" ale chyba jest ok. Przepraszam, nie ok, teraz Polska: jestem na tak. Sprawdziłem za sugestią też w aucie, na smartfonie, jednak szybko straciłem zainteresowanie, za wolny internet chyba, bo widziałem tylko informacje o nazwie gminy. Przygodę zakończyłem po kilkukrotnym, acz bezowocnym kliknięciu w optymistyczne "ok", ale powyżej był już tylko mniej zachęcający napis error:0 na czarnym tle z informacją, że to komunikat ze strony milawa.e-mapa... Ale to chyba nie szybkość łącza bo mapy nie naszej firmy na "G" załadowały się od razu wraz z poi-kami, trochę wolniej Geoportal-mobi, tylko tam adresy na rastrach (za to pokazuje pozycję, jak mapy "G"). Ale ja to leśny dziadek, wiejski geodeta, na prawdziwym GIS-ie nie znam się. Wolę na razie moją nawigację (też na "G"), mam spore zaufanie nawet przy sporych prędkościach. Auta, nie internetu.
odpowiedz zgłoś
rozmarzony Dziwne, u mnie działa ;) Może źle celujesz? Jak się wskaże mniej więcej na środek ikonki, to zawsze mi się pokazuje info. Jak na krawędzi, to już różnie.
odpowiedz zgłoś
rozmarzony to może wejdź z komputerem do auta i wtedy ci wszystko zadziała;)
odpowiedz zgłoś
i po to właśnie są szkolenia ;p
odpowiedz zgłoś
Widać, jaki piękny moglibyśmy mieć geoportal, gdyby uwolniono pozostałe dane, łączenie z sieciami uzbrojenia terenu, jeszcze pewnie gestorzy sieci sami by uzupełniali bazy i obiektowali sobie przewody wedl;e upodobania. Może by tak jednak uwolnić wszystkie dane, wiadomo jak, kiedy i przez kogo pozyskane, bez obłudy wprowadzić ryczałtowe opłaty za samo wydanie decyzji (o pozwoleniu na budowę, o zatwierdzeniu projektu podziału itd.), zamiast tych niby darmowych, ale z odpłatnymi załącznikami? Ileż mniej biurokracji i kosztów, prawdziwe mapy i tak muszą robić geodeci (a co tam, niech również płaca jakieś ryczałty). Bo jak widać, powiaty i gminy chętnie korzystają, mało od siebie dają (takie prawo) a o dziwo mapy OSM czy Google albo innych dostawców rozwiązań do nawigacji sprawniej sobie radzą z prezentacją danych. A dlaczego w tej aplikacji zaznaczone punkty POI nie działają, jak się w nie kliknie? Widzę ikonę, że jest jakiś urząd, ale jaki? Coś źle robię? Nawigację w aucie umiem obsługiwać bez instrukcji.
odpowiedz zgłoś
@rozmarzony dobrze ze jest OSM ale i dobrze, że jest iMPA bo dzieki temu w OSM są aktualne dane
odpowiedz zgłoś
jak to jednak dobrze że jest takie coś jak OSM, o ile ładniejsza od razu robi się mapka na takim czy innym podobnym portalu niż po samym podpięciu u-rządowych wms-ów... A tak trudno jest przecież u nas bez zgłoszenia prac kartograficznych i stosownych opłat zrobić cokolwiek czy choćby pozyskać dane, ostatnio jakże ścisłego zarachowania, znajdujące się we władaniu PZGiK.
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale fajna nowina :)
odpowiedz zgłoś
: :)
odpowiedz zgłoś
12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS