Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-09-09| GNSS

ASG-EUPOS: dwusystemowe korekty w całym kraju do 2017 r.

Do grudnia w systemie ASG-EUPOS zostanie wymienionych 28 odbiorników – informuje GUGiK. Pozwoli to powiększyć obszar kraju, gdzie dostępne będą korekty dwusystemowe (GPS + GLONASS).


ASG-EUPOS: dwusystemowe korekty w całym kraju do 2017 r.

Sprzęt zostanie wymieniony na następujących stacjach: BPDL (Biała Podlaska), BYDG (Bydgoszcz), CCHN (Ciechanów), DZIA (Działdowo), GRUD (Grudziądz), GWWL (Gorzów Wielkopolski), ILAW (Iława), KEPN (Kępno), KLDZ (Kłodzko), KLOB (Kłobuck), KROS (Krosno), KUTN (Kutno), LELO (Lelów), LODZ (Łódź), MLCN (Miłocin), NYSA (Nysa), OPLE (Opole), PRZM (Przemyśl), RWMZ (Rawa Mazowiecka), REDZ (Redzikowo), SIPC (Sierpc), SWKI (Suwałki), TAR1 (Tarnowskie Góry), TORU (Toruń), WLBR (Wałbrzych), WLOC (Włocławek), USDL (Ustrzyki Dolne) i ZYWI (Żywiec).

Zostaną tam zainstalowane odbiorniki i anteny GNSS umożliwiające odbiór sygnałów z satelitów GPS i GLONASS, a na części stacji również Galileo. Dokładna data wymiany sprzętu na poszczególnych stacjach podawana będzie z kilkudniowym wyprzedzeniem w aktualnościach na stronie internetowej ASG-EUPOS. Przed wymianą wymagane będzie wyłączenie urządzeń stacji referencyjnej na okres do kilkudziesięciu minut, a po uruchomieniu stacji – przeprowadzenie badania stabilności współrzędnych. W tym czasie stacja nie będzie włączona do modułu generowania danych korekcyjnych RTK i RTN.

Prace modernizacyjne nie powinny spowodować przerw w korzystaniu z danych korekcyjnych sieciowych RTN w rejonie stacji, jednak może być obserwowane wydłużenie czasu inicjalizacji odbiornika. Z tego względu zalecane jest śledzenie komunikatów na stronie ASG-EUPOS w celu odpowiedniego zaplanowania pomiarów, a przy wykonywaniu pomiarów w czasie rzeczywistym – zapewnienie dodatkowych, niezależnych kontroli wyników pomiarów.

W przypadku wykonywania pomiarów statycznych zaleca się wydłużenie sesji obserwacyjnych wykonywanych w okolicy wyłączonych stacji referencyjnych. Należy mieć także na uwadze, że dane obserwacyjne z okresu wyłączenia urządzeń stacji nie będą dostępne w systemie (od kilkunastu minut do godziny).

Jak zapowiada GUGiK, rozszerzenie stref odbioru danych korekcyjnych GPS + GLONASS będzie odbywało się sukcesywnie w miarę włączania kolejnych stacji. Prace modernizacyjne w podobnym wymiarze będą kontynuowane w latach 2015-17 aż do pełnego pokrycia kraju danymi korekcyjnymi GPS + GLONASS.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama