Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2014-09-08| Geodezja, Firma, Edukacja

Powołano klaster GEOPOLI

Większość z 29 sygnatariuszy (firm, organizacji geodezyjnych i uczelni) podpisała dziś (8 września) na Politechnice Warszawskiej umowę o powołanie klastra GEOPOLI.


Powołano klaster GEOPOLI <br />
fot. Anna Wardziak
fot. Anna Wardziak
Jak stwierdziła gospodyni spotkania, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW prof. Alina Maciejewska, podpisanie tej umowy jest kolejnym krokiem do zacieśnienia współpracy na linii nauka – biznes w dziedzinie geodezji i kartografii. Umowa jest też następstwem porozumienia zawartego pomiędzy uczelniami wyższymi oraz Geodezyjną Izbą Gospodarczą i Polską Geodezją Komercyjną w maju br. w Dubiecku – dodała dziekan.

Jak czytamy w umowie, celem klastra jest przede wszystkim:
• Integrowanie i scalanie środowiska geodezyjno-kartograficznego i branż pokrewnych na rzecz realizacji wspólnych przedsięwzięć o charakterze naukowo-komercyjnym – w warunkach współpracy i konkurencji.
• Tworzenie warunków dla kooperacji uczelni wyższych, podmiotów gospodarczych oraz podmiotów sfery publicznej, skierowanych na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz zasobów materialnych i niematerialnych w obszarach geodezji i kartografii oraz branż pokrewnych.
• Wspieranie projektowych inicjatyw o wymiarze regionalnym, ponadregionalnym i transregionalnym na rzecz członków Klastra.
• Wspomaganie członków Klastra w zakresie pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych, w tym szczególnie z funduszy strukturalnych i innych programów Unii Europejskiej.

Uzgodniono, że siedzibą klastra jest Olsztyn. GEOPOLI jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a uczestnictwo w nim jest oparte na zasadach dobrowolności, zaufania i woli współpracy. Jego członkami mogą być przedsiębiorcy, jednostki naukowe, instytucje otoczenia biznesu, w szczególności fundacje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego. Członków klastra obowiązuje miesięczna składka w wysokości 400 zł.

Sygnatariuszami umowy jest 29 podmiotów, w tym 7 jednostek uczelnianych (Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Instytut Inżynierii Technicznej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu oraz Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej), 3 organizacje zrzeszające geodetów (Geodezyjna Izba Gospodarcza, Polska Geodezja Komercyjna, a także Stowarzyszenie Geodetów Polskich) oraz 19 firm geodezyjno-kartograficznych z całej Polski.

W spotkaniu uczestniczył główny geodeta kraju dr Kazimierz Bujakowski, przedstawiciele Konwentu Dziekanów Wydziałów Geodezyjnych, prezesi trzech organizacji zrzeszających geodetów, a także firm geodezyjno-kartograficznych. Na 13 października br. na Politechnice Warszawskiej zaplanowano 1. spotkanie grupy roboczej klastra.

Anna Wardziak


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama