wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-09-04| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Większa efektywność skanowania z Leica Cyclone 9.0

Szybsze i prostsze rejestrowanie skanów, sprawniejsze opracowywanie pochodnych chmur punktów dzięki nowym narzędziom do szkicowania – to wybrane nowości w oprogramowaniu Leica Cyclone 9.0 przeznaczonym do edycji danych ze skanowania laserowego.


Większa efektywność skanowania z Leica Cyclone 9.0

W poprzednich wersjach tej aplikacji Leica wprowadziła narzędzie rejestrowania danych ze skaningu na zasadzie „chmura do chmury”. Pozwala ono łączyć wzajemnie pokrywające się skany w jeden bez użycia sztucznych znaczników, np. sfer czy tarczek celowniczych. W wersji 9.0 Leica idzie o krok dalej, prezentując nowe narzędzia Automatic Scan Alignment oraz Visual Registration.

Podobnie jak w poprzednich wydaniach programu Cyclone, pozwalają one na łączenie chmur bez użycia znaczników, tyle że teraz można to robić jeszcze szybciej i w warunkach, które wcześniej wymuszały zastosowania tarczek czy sfer. W ocenie Marty Wren z brytyjskiej firmy Plowman Craven Associates, która miała już okazję testować Leica Cyclone 9.0, nowe narzędzia przyspieszają rejestrację skanów nawet czterokrotnie.

Program wzbogacono ponadto o nowe narzędzia do szkicowania obiektów drogowych czy funkcję zwiększającą przewyższenie skali pionowej przy prezentacji chmur punktów, co ma znacząco ułatwić interpretację danych. Nowością jest także opcja Quick Slice pozwalająca szybko generować płaszczyzny 2D, np. obrys budynku, a także udoskonalone narzędzia do sprawnego modelowania elementów stalowych. Cyclone 9.0 wzbogacono ponadto o funkcjonalności przyspieszające generowanie produktów pochodnych na potrzeby: modelowania informacji o budynkach (BIM), architektury, inżynierii cywilnej, przemysłu czy kryminalistyki.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cyclone @pasjonata każdy update programu cyclone m czemuś służy. Tym razem ma zadanie przyspieszyć proces rejestracji dużych danych no 100 scan'ów. Następnie z tego o rzeanalizowałem to ma też polepszyć się praca z procesorami wielordzeniowymi co by bardzo polepszyło proces @pasjonata znaczniki to punkty charakteryczne nastepnie każda wyższa wersja cyclone'a jest lepsza główny update jest odnośnie wersji register czyli do rejestracji. jeśli nadal się nie jest pewnym odnośnie lepszej "mocy" cycone wygogluj" Release Notes - Cyclone 9.0"

w jaki sposób "Podobnie jak w poprzednich wydaniach programu Cyclone, pozwalają one na łączenie chmur bez użycia znaczników, tyle że teraz można to robić jeszcze szybciej i w warunkach, które wcześniej wymuszały zastosowania tarczek czy sfer" Czyli na czym polega ta zmiana?? Jakieś konkretne rozwiązanie w przypadku poprzednich wersji? W jaki sposób w tych trudnych warunkach są łączone chmury?

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt