wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-09-01| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi

Jaka będzie geodezja do 2030 r.- GUGiK zamawia ekspertyzę

„Stan i przewidywany rozwój rynku pracy w zakresie geodezji i kartografii ze szczególnym uwzględnieniem geoinformacji do roku 2030” – opracowanie pod takim tytułem zamawia GUGiK.


Jaka będzie geodezja do 2030 r.- GUGiK zamawia ekspertyzę

Ekspertyza ma na celu określenie kierunków rozwoju rynku pracy w zakresie geodezji i kartografii ze szczególnym uwzględnieniem informacji geoprzestrzennej. Opracowanie powinno dotyczyć zatrudnienia w geodezji i kartografii jako dyscyplinie technicznej powiązanej, np. budownictwem, planowaniem przestrzennym, geografią, geologią, leśnictwem, ochroną środowiska itd.

Jak czytamy w specyfikacji przetargu, przy opisie stanu obecnego należy uwzględnić m.in.: liczbę zatrudnionych geodetów w przeliczeniu na różne jednostki odniesienia, intensywnie przebiegające procesy cyfryzacji w państwie, szeroko wdrażane nowe technologie geomatyczne, rolę kształcenia różnych stopni i w różnych formach z uwzględnieniem kształcenia ustawicznego i doskonalenia zawodowego. Wchodzące w zakres ekspertyzy trendy i kierunki rozwoju należy określić szczegółowo do roku 2020, a ogólnie – do roku 2030. Opracowanie ma być gotowe do połowy grudnia br. i zostanie wykorzystane do sporządzenia strategii kształcenia w zakresie geodezji i kartografii.

Oferty można składać do 9 października. Wadium: 2,5 tys. zł. Kryteriami rozstrzygnięcia zamówienia będą: wartość merytoryczna oferty (60% punktacji) oraz cena (40%). Całkowita wartość zamówienia: 147 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jaco masz rację nie będzie. Ajecncja tuż tuż.

i na - KAMIENI KUPA taka ekspertyza? - za 5 lat NIE BĘDZIE GUGIKU! - pozamykają wszystkich za "działanie na szkodę skarbu Państwa! - Czekam na wyniki kolejnych kontroli NIK-u, CBA, CBŚ, Nadleśnictwa, Insp.Tr.Drog., Kominiarza rejonowego i Weterynarza Powiatowego.

16 lat to kawał czasu. W takiej prognozie to trzeba by przewidzieć wszystkie wynalazki, które bedą miały miejsce w tak długim okresie i które będą wykorzystywane w geodezji, gematyce itd. Chyba Lema potrzeba, żeby opracował taka prognozę. Najtaniej by było powróżyć z fusów, zawsze przy okazji kawkę można wypić...

no super ;-) Dużo taniej wyjdzie GUGiK-owi, jak zadzwoni na numer wróża Macieja...;-))) Przecież to chyba ta nasza instytucja jest od tego, żeby analizować obecną sytuację w branży, wyciągnąć wnioski z analizy, zasymulować proponowane działania naprawcze, żeby wariantowo odpowiedzieć sobie na pytanie: Quo vadis Geodezjo? Przecież to robota dla tych, podobno, specjalistów. Czyżby nie potrafili wykonać tej pracy? A może to i lepiej, że wygra firma analityczna, spoza branży i przedstawi wyniki, które będą pozbawione skazy branżowej...? Tylko, czy wyniki analizy będą właściwie wykorzystane? Pożyjemy, zobaczymy...

i zanalizowana po zakończonym sukcesem projekcie narodowego centrum analiz.

marzyciel i oczywiście zlicencjonowana.

z GUGiK...? marna, na dnie, żebrząca, skłócona, zbiurokratyzowana i na koniec, po mimo ustalania kolejnych standardów bez standardów, ale ... ZWERYFIKOWANA, UWIERZYTELNIONA, OPATRZONA.

niech opracowanie uwzględni też prognozę rozwoju zachorowań na raka do 2030 większe o 75% niż obecnie (WHO). Za 5 lat możemy mieć wojnę, w międzyczasie może zdziesiątkować na ebola, mutacja grypy lub przywali w nas meteoryt. Możemy mieć tysiące uchodźców z Ukrainy, unia europejska może się rozpaść. Ten przetarg powinien wygrać Nostradamus lub Verne. Po co coś takiego ogłaszać ?

haha i kto to zrobi? jaka będzie gwarancja takiego opracowania? Będzie jak z Deloitem i HPkiem - nikt nie odpowiada za doradztwo:)

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt