wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-01| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi

Jaka będzie geodezja do 2030 r.- GUGiK zamawia ekspertyzę

„Stan i przewidywany rozwój rynku pracy w zakresie geodezji i kartografii ze szczególnym uwzględnieniem geoinformacji do roku 2030” – opracowanie pod takim tytułem zamawia GUGiK.


Jaka będzie geodezja do 2030 r.- GUGiK zamawia ekspertyzę

Ekspertyza ma na celu określenie kierunków rozwoju rynku pracy w zakresie geodezji i kartografii ze szczególnym uwzględnieniem informacji geoprzestrzennej. Opracowanie powinno dotyczyć zatrudnienia w geodezji i kartografii jako dyscyplinie technicznej powiązanej, np. budownictwem, planowaniem przestrzennym, geografią, geologią, leśnictwem, ochroną środowiska itd.

Jak czytamy w specyfikacji przetargu, przy opisie stanu obecnego należy uwzględnić m.in.: liczbę zatrudnionych geodetów w przeliczeniu na różne jednostki odniesienia, intensywnie przebiegające procesy cyfryzacji w państwie, szeroko wdrażane nowe technologie geomatyczne, rolę kształcenia różnych stopni i w różnych formach z uwzględnieniem kształcenia ustawicznego i doskonalenia zawodowego. Wchodzące w zakres ekspertyzy trendy i kierunki rozwoju należy określić szczegółowo do roku 2020, a ogólnie – do roku 2030. Opracowanie ma być gotowe do połowy grudnia br. i zostanie wykorzystane do sporządzenia strategii kształcenia w zakresie geodezji i kartografii.

Oferty można składać do 9 października. Wadium: 2,5 tys. zł. Kryteriami rozstrzygnięcia zamówienia będą: wartość merytoryczna oferty (60% punktacji) oraz cena (40%). Całkowita wartość zamówienia: 147 tys. zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jaco masz rację nie będzie. Ajecncja tuż tuż.
 1 
odpowiedz zgłoś
i na - KAMIENI KUPA taka ekspertyza? - za 5 lat NIE BĘDZIE GUGIKU! - pozamykają wszystkich za "działanie na szkodę skarbu Państwa! - Czekam na wyniki kolejnych kontroli NIK-u, CBA, CBŚ, Nadleśnictwa, Insp.Tr.Drog., Kominiarza rejonowego i Weterynarza Powiatowego.
 1 
odpowiedz zgłoś
16 lat to kawał czasu. W takiej prognozie to trzeba by przewidzieć wszystkie wynalazki, które bedą miały miejsce w tak długim okresie i które będą wykorzystywane w geodezji, gematyce itd. Chyba Lema potrzeba, żeby opracował taka prognozę. Najtaniej by było powróżyć z fusów, zawsze przy okazji kawkę można wypić...
 2 
odpowiedz zgłoś
no super ;-) Dużo taniej wyjdzie GUGiK-owi, jak zadzwoni na numer wróża Macieja...;-))) Przecież to chyba ta nasza instytucja jest od tego, żeby analizować obecną sytuację w branży, wyciągnąć wnioski z analizy, zasymulować proponowane działania naprawcze, żeby wariantowo odpowiedzieć sobie na pytanie: Quo vadis Geodezjo? Przecież to robota dla tych, podobno, specjalistów. Czyżby nie potrafili wykonać tej pracy? A może to i lepiej, że wygra firma analityczna, spoza branży i przedstawi wyniki, które będą pozbawione skazy branżowej...? Tylko, czy wyniki analizy będą właściwie wykorzystane? Pożyjemy, zobaczymy...
 4 
odpowiedz zgłoś
i zanalizowana po zakończonym sukcesem projekcie narodowego centrum analiz.
 2 
odpowiedz zgłoś
marzyciel i oczywiście zlicencjonowana.
 2 
odpowiedz zgłoś
z GUGiK...? marna, na dnie, żebrząca, skłócona, zbiurokratyzowana i na koniec, po mimo ustalania kolejnych standardów bez standardów, ale ... ZWERYFIKOWANA, UWIERZYTELNIONA, OPATRZONA.
 3 
odpowiedz zgłoś
niech opracowanie uwzględni też prognozę rozwoju zachorowań na raka do 2030 większe o 75% niż obecnie (WHO). Za 5 lat możemy mieć wojnę, w międzyczasie może zdziesiątkować na ebola, mutacja grypy lub przywali w nas meteoryt. Możemy mieć tysiące uchodźców z Ukrainy, unia europejska może się rozpaść. Ten przetarg powinien wygrać Nostradamus lub Verne. Po co coś takiego ogłaszać ?
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
haha i kto to zrobi? jaka będzie gwarancja takiego opracowania? Będzie jak z Deloitem i HPkiem - nikt nie odpowiada za doradztwo:)
 3 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS