wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-08-30| GIS, Teledetekcja, Software

Oglądaj laserowe chmury w Cumulusie

Narodowy Instytut Dziedzictwa udostępnił aplikację Cumulus, która umożliwia wizualizację chmury punktów bezpośrednio w przeglądarce internetowej.


Oglądaj laserowe chmury w Cumulusie

Za jej pomocą na początek opublikowano dane ze skanowania laserowego zamku w Chęcinach. NID zapowiada jednak, że wkrótce udostępni chmury punktów dla kolejnych krajowych zabytków.

Aplikacja Cumulus umożliwia m.in. interaktywne generowanie przekrojów, definiowanie punktu obrotu, możliwości zmiany widoku zabytku (ortograficzny lub perspektywiczny) obracanie, przesuwanie i powiększanie chmury, a także zmianę wielkości i koloru punktów, kąta padania oświetlenia czy tła. Jak zapewnia NID, z biegiem czasu możliwości Cumulusa będą się zwiększać. W planach jest m.in. integracja tej aplikacji z portalem Zabytek.gov.pl.

NID wszystkich chętnych, którzy chcieliby opublikować za pośrednictwem Cumulusa swoje efekty pracy. Instytut ma aspiracje, aby stworzyć w tym miejscu jedno, otwarte repozytorium danych pochodzących ze skaningu 3D dotyczących polskiego dziedzictwa kulturowego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@zainteresowany Przepraszam wkradł się błąd do adresu (niepotrzebna spacja): https://www.khronos.org/registry/webgl/sdk/tests/w ebgl-conformance-tests.html
odpowiedz zgłoś
WebGL @zainteresowany: Niestety nie wszystkie przeglądarki są zgodne z pełną specyfikacją WebGL (np. IE11). Co prawda Microsoft opublikował szereg poprawek do tej wersji przeglądarki, ciągle nie jest ona jednak zgodna z pełną specyfikacją WebGL. Proszę sprawdzić zgodność: https://www.khronos.org/registry/webgl/sdk/tests/w ebgl-conformance-tests.html. Najlepiej testy wypadały nam na Chrome a w następnej kolejności FF. Miejmy nadzieję, że zmieni się to z czasem.
odpowiedz zgłoś
aplikacja Bardzo fajnie działa - gratuluje pomysłu.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
cumulus fajny projekt. szkoda, że nie działa na wszystkich przeglądarkach
 4 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS