wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-30| GIS, Teledetekcja, Software

Oglądaj laserowe chmury w Cumulusie

Narodowy Instytut Dziedzictwa udostępnił aplikację Cumulus, która umożliwia wizualizację chmury punktów bezpośrednio w przeglądarce internetowej.


Oglądaj laserowe chmury w Cumulusie

Za jej pomocą na początek opublikowano dane ze skanowania laserowego zamku w Chęcinach. NID zapowiada jednak, że wkrótce udostępni chmury punktów dla kolejnych krajowych zabytków.

Aplikacja Cumulus umożliwia m.in. interaktywne generowanie przekrojów, definiowanie punktu obrotu, możliwości zmiany widoku zabytku (ortograficzny lub perspektywiczny) obracanie, przesuwanie i powiększanie chmury, a także zmianę wielkości i koloru punktów, kąta padania oświetlenia czy tła. Jak zapewnia NID, z biegiem czasu możliwości Cumulusa będą się zwiększać. W planach jest m.in. integracja tej aplikacji z portalem Zabytek.gov.pl.

NID wszystkich chętnych, którzy chcieliby opublikować za pośrednictwem Cumulusa swoje efekty pracy. Instytut ma aspiracje, aby stworzyć w tym miejscu jedno, otwarte repozytorium danych pochodzących ze skaningu 3D dotyczących polskiego dziedzictwa kulturowego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@zainteresowany Przepraszam wkradł się błąd do adresu (niepotrzebna spacja): https://www.khronos.org/registry/webgl/sdk/tests/w ebgl-conformance-tests.html

WebGL @zainteresowany: Niestety nie wszystkie przeglądarki są zgodne z pełną specyfikacją WebGL (np. IE11). Co prawda Microsoft opublikował szereg poprawek do tej wersji przeglądarki, ciągle nie jest ona jednak zgodna z pełną specyfikacją WebGL. Proszę sprawdzić zgodność: https://www.khronos.org/registry/webgl/sdk/tests/w ebgl-conformance-tests.html. Najlepiej testy wypadały nam na Chrome a w następnej kolejności FF. Miejmy nadzieję, że zmieni się to z czasem.

aplikacja Bardzo fajnie działa - gratuluje pomysłu.

cumulus fajny projekt. szkoda, że nie działa na wszystkich przeglądarkach

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt