Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-20| Teledetekcja, Instytucje

Powstanie nowe ortofoto Łodzi


Na przełomie marca i kwietnia wykonane zostaną nad obszarem Aglomeracji Łódzkiej barwne pionowe zdjęcia lotnicze. Jakość fotograficzna i geometryczna tych zdjęć będzie odpowiadać wymogom produkcji cyfrowej ortofotomapy o rozdzielczości terenowej 0,2 metra.

Fotografie te zostaną przetworzone na ortofotomapę w skali 1:2000, na których piksel będzie jeszcze mniejszy niż na zdjęciach – 10 x 10 cm.
WODGiK w Łodzi zwrócił się z propozycją do większych firm i instytucji z terenu Aglomeracji Łódzkiej, aby na czas fotografowania (kilka godzin ustalonego dnia, w zależności od warunków pogodowych) zamieścili na powierzchniach swoich dachów lub odsłoniętych placów własne nazwy. Będą one stanowić treść zdjęcia i ortofotomapy, przez co będą dostępne dla wszystkich zarówno teraz, jak i w przyszłości.
Technologia przeprowadzenia prac zagwarantuje, że każdy fragment terenu zostanie sfotografowany co najmniej dwukrotnie. Zdjęcia poddane zostaną cyfrowej archiwizacji i będą udostępniane osobom fizycznym, instytucjom i przedsiębiorstwom w postaci wydruku lub plików komputerowych.
Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu można odnaleźć na stronach internetowych Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego lub Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi.

Źródło: WODGiK Łódź


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS