wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-08-28| GIS, Teledetekcja, Edukacja

Dąb Kazimierz zeskanowany

Zakończyło się skanowanie naziemnym skanerem laserowem Leica ScanStation C10 pomnikowego dębu szypułkowego w Jarcewie k. Chojnic (Bory Tucholskie).


Dąb Kazimierz zeskanowany

Ten kilkusetletni pomnik przyrody o wysokości około 25 metrów i prawie 7-metrowym obwodzie pierśnicowym, dumnie rosnący wśród pól uprawnych, nie był wcześniej przedmiotem takich badań i obiektem trójwymiarowej inwentaryzacji.

Skanowanie laserowe odbywało się w ramach trwającej w Zaborskim Parku Krajobrazowym Letniej Szkoły Sozologii (organizator: Studenckie Koło Naukowe Geografów Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu), której celem jest opracowanie aktualnej mapy sozologicznej tego obszaru. Pomiary terenowe oraz pokaz tej technologii pozyskiwania danych przestrzennych przeprowadził Radosław Zych z firmy Leica Geosystems z Warszawy, która jest współpartnerem letniej szkoły sozologii.

Uzyskany trójwymiarowy model pomnikowego dębu po przetworzeniu zostanie udostępniony na stronie internetowej parku i koła naukowego.

Mieczysław Kunz, Grzegorz Górniak (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
demby teraz wszyscy w Polsce skanują demby:). Widać, że początek UCS zaczyna się w scanstation. Pomiar ciekawy ciekawy, jednakże dobrze też wykorzystać opcje "profilowe" ukryte w Cyclone, które pomogą wykonować ciekawe analizy. pozdr
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
UE unia da pieniadze na sprzet, sprzedawcy i dystrybutorzy sie uciesza, a wykonawcy zostana z pieknym, nowym sprzetem robiac roboty do portfolio.....
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
. Pewnie, dalej mydlcie oczy studentom, że będą mieć ciekawą prace po studiach :)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS