wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-28| GIS, Teledetekcja, Edukacja

Dąb Kazimierz zeskanowany

Zakończyło się skanowanie naziemnym skanerem laserowem Leica ScanStation C10 pomnikowego dębu szypułkowego w Jarcewie k. Chojnic (Bory Tucholskie).


Dąb Kazimierz zeskanowany

Ten kilkusetletni pomnik przyrody o wysokości około 25 metrów i prawie 7-metrowym obwodzie pierśnicowym, dumnie rosnący wśród pól uprawnych, nie był wcześniej przedmiotem takich badań i obiektem trójwymiarowej inwentaryzacji.

Skanowanie laserowe odbywało się w ramach trwającej w Zaborskim Parku Krajobrazowym Letniej Szkoły Sozologii (organizator: Studenckie Koło Naukowe Geografów Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu), której celem jest opracowanie aktualnej mapy sozologicznej tego obszaru. Pomiary terenowe oraz pokaz tej technologii pozyskiwania danych przestrzennych przeprowadził Radosław Zych z firmy Leica Geosystems z Warszawy, która jest współpartnerem letniej szkoły sozologii.

Uzyskany trójwymiarowy model pomnikowego dębu po przetworzeniu zostanie udostępniony na stronie internetowej parku i koła naukowego.

Mieczysław Kunz, Grzegorz Górniak (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
demby teraz wszyscy w Polsce skanują demby:). Widać, że początek UCS zaczyna się w scanstation. Pomiar ciekawy ciekawy, jednakże dobrze też wykorzystać opcje "profilowe" ukryte w Cyclone, które pomogą wykonować ciekawe analizy. pozdr

UE unia da pieniadze na sprzet, sprzedawcy i dystrybutorzy sie uciesza, a wykonawcy zostana z pieknym, nowym sprzetem robiac roboty do portfolio.....

. Pewnie, dalej mydlcie oczy studentom, że będą mieć ciekawą prace po studiach :)

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt