wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-08-27| GIS, Mapy, Instytucje

W powiatowym geoportalu zamieścisz ogłoszenie

Starostwo w Nowym Dworze Mazowieckim umożliwiło dodawanie do swojego serwisu mapowego ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości.


W powiatowym geoportalu zamieścisz ogłoszenie

Są one umieszczane bezpłatnie na okres 30 dni dla osób, które pobrały w starostwie wypis z rejestru gruntów i budynków. Wniosek o umieszczenie ogłoszenia można złożyć w terminie 7 dni od pobrania wypisu. Powinien on zawierać informacje m.in. o: rodzaju, powierzchni i położeniu nieruchomości, jej cenie, a także opis oferty czy dane kontaktowe do sprzedającego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Andrzej Szanowny kolego (z branży). Gratuluję produktu i trzymam szczerze kciuki za dalszy jego rozwój. Atakowanie ad persona nic nie wnosi i jest bez sensu, pozdrawiam.

portal Dobra promocja portalu tak dla zainteresowanych www.wnd.e-mapa.net

Pawel@ W twoim rozumowaniu widać typowego trzymajacego się stołka urzedasa, który zawsze znajdzie argument (zupełnie wyssany z palca, lub stworzona na swoją korzyść interpretacja) by nic nie robić. Zamiast pracować dla z pożytkiem, kopiujesz różne "mądre" sformułowania z internetu często ich nie rozumiejąc i dyskredytujesz działania innych. W Nowym Dworze coś zrobiono i pokazano. Czy taki serwis się przyjmie, nie wiadomo, ale idzie to do przodu, małymi krokami powstaje serwis który pomoże w codziennym życiu mieszkańcom. A ty jakie masz osiągnięcia w tej dziedzinie ? Czy zrobiłeś coś co pomaga wielu ludziom, czy tylko okopałeś się przepisami i stworzonymi przez siebie regulaminami i tylko regularnie pobierasz wypłatę za siedzenie na stołku.

@księgowy Literalnie ogłoszenia są bezpłatne, więc ogłoszeniodawca wprost za nie nie płaci, ale opata za wypis zawiera gratis w pakiecie ;) Przychód z wypisów wpływa do budżetu powiatu, jakkolwiek kazus ciekawy ;)

@Gaweł wms - to sieciowa usługa przeglądania danych przestrzennych. Chmura obliczeniowa /tutaj publiczna, należąca w domyśle do Producenta/ to w uproszczeniu wykorzystanie wirtualnych zasobów zewnętrznych Producenta w celu realizacji usług przez Producenta. Prywantne chmury obliczeniowe są ok, publiczne też mogą o ile właściwe zostaną uregulowane kwestia uprawnienia do danych.

Paweł co to jest chmura obliczeniowa? Czy to jest przesyłanie wms?

@Pawła Właśnie w tym jest problem. Jest kasa i nie wiemy komu wpłacić. Może podasz nam swój numer konta, to wpłacimy na nie opłatę za co drugie ogłoszenie.

Dla urzędników powiatowych podpowiem, że realizacja zadań nie przewidzianych przepisami prawa, w szczególności w ustawach o samorządzie powiatowych, prawie geodezyjnych, itp. a szczególnie czerpania korzyści z usług, które są domeną działalności gospodarczej może się skończyć zainteresowaniem organów 3-literowych. Radzę też wstrzymać się z darmowym udostępnianiem (replikowaniem, kopiowaniem, itp.) jakichkolwiek danych w obce chmury obliczeniowe, czy inne zasoby sieciowe. Producent również powinien zweryfikować architekturę systemu...

Dwa pytania: 1. Do go kogo wpływa przychód z ogłoszenia? Do starosty czy do producenta oprogramowania? 2. Czy w świetle obowiązującego PGiK, wykorzystywanie przez Producenta portalu danych (pochodnych materiałów pzgik) dla potrzeb jego działalności gospodarczej lub w celu publikacji w sieci Internet nie powinno skutkować naliczeniem stosownej opłaty? Mam nadzieję, ze starostowie zawarli właściwe zapisy w umowach i za darmo nie udostępniają Producentowi danych PZGiK w celu ich wtórnej publikacji na Jego prywatnych serwerach, a Producent realizuje powierzone usługi zgodnie z posiadaną licencją.

serwis powiatowy Właśnie na takie rozwiązania czekałem. Gratulacje !!!

pomyslowe widać, że nie trzeba mieć setek milionów aby robić fajne rzeczy

bardzo fajny pomysł wyrazy uznania dla pomysłodawcy.

12 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS