wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-22| GIS

Unijne dotacje dla lubuskich SIP-ów

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o dofinansowaniu 7 projektów w ramach konkursu LRPO dotyczącego rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Pula środków w konkursie wynosiła 7 mln zł. Wśród projektów, które mogą liczyć na dotację znalazły się cztery inwestycje GIS-owe.


Unijne dotacje dla lubuskich SIP-ów <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Są to:
• Budowa systemu informacji przestrzennej (GIS) w spółce Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja (całkowita wartość projektu – 1,25 mln zł, wnioskowane dofinansowanie – 0,87 mln zł),
• Budowa systemu informacji przestrzennej (GIS) w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sława (1,52 mln zł, 1,05 mln zł),
• Budowa systemu informacji przestrzennej (GIS) w gminie Lubsko (0,93 mln zł, 0,79 mln zł),
• Budowa systemu informacji przestrzennej oraz wdrożenie usług publicznych w Żaganiu (1,32 mln zł, 1,12 mln zł).

Źródło: UMWL


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
fudusze unijne są po to by je trwonić! Woźnico, gdybyś o tym wiedział, zamiast furmanki powoziłbyś Bentleya

koniu nie po to są fundusze unijne, żeby z nich coś zrobić. Jako koń powienieś wiedzieć o konnym gisie łódzkim:)

wod-kan czyli chodzi o jakiś system branżowy specjalistyczny zapewne. Ale nazwa niekoniecznie na to wskazuje. Skończy się na kolejnym klonie gispartnera. Pytanie zatem, czy ta "mapka" w ZG powinna kosztowa tyle milionów, skoro nawet tych tematów wodociągowych nie ogarnia.

koń System dla administracji publicznej a system dla branż sektora utilities to dwa totalnie różne systemy, sposoby obsługi, poziomy szczegółowości, inna obsługa procesów, inne potrzeby i wymagania itd. GIS to nie tylko "mapka" z przebiegami sieci, ale cała obsługa biznesowo-procesowa. Dlatego zlecają budowę osobnych systemów.

kasa, w styczniu gmina Zielona Góra połączy się z miastem i będzie można ogłośić kolejny projekt na kilka baniek na tzw integrację systemów. Koło się kręci.

racja i jeszcze zielona góra nie potrafi zrobić jednego systemu, tylko miasto sobie, wodociągi sobie. będzie 5 gisów. Grunt, że unia płaci a E kaskę liczy.

:( Piękny przykład "ZRÓWNOWAŻONEGO" rozwoju województwa lubuskiego. Wszystkie projekty na południową część.

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt