wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-18| Geodezja, GIS, Przetargi

Kto rozbuduje Geoportal?

Prawie 5 mln zł zapłaci Główny Urząd Geodezji i Kartografii za rozbudowę Geoportalu w kontekście stworzenia systemu PZGiK. W rozstrzygniętym właśnie przetargu wpłynęły 3 oferty.


Kto rozbuduje Geoportal?
W postępowaniu zamawiający dwukrotnie dokonał czynności wyboru oferty. W wyniku pierwszej GUGiK za najkorzystniejszą uznał propozycję firmy Comarch Polska z Krakowa (4,77 mln zł). Jednak – jak możemy przeczytać w uzasadnieniu ponownego wyboru – „pomimo dwukrotnego wyznaczenia terminu na podpisanie umowy” wykonawca „nie stawił się, co oznacza uchylenie się przed podpisaniem umowy”. Ostatecznie zamawiający zlecił realizację prac firmie GeoTechnologies z Wrocławia (4,90 mln zł). Trzecią ofertę w postępowaniu złożyła spółka OPEGIEKA Elbląg.
GUGiK gotowy był przeznaczyć na realizację zamówienia nawet 7,57 mln zł.

Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje m.in.:
• opracowanie dokumentacji mapowania obiektów i atrybutów na potrzeby migracji danych do baz danych systemu PZGiK,
• przeprowadzenie analizy i opracowanie koncepcji dla integracji wytworzonego systemu z systemem Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją wdrożonym w GUGiK,
• utworzenie baz danych systemu PZGiK dla centralnej części zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zgodnej ze specyfikacją pojęciowego modelu danych PZGiK,
• wykonanie i udokumentowanie inicjalnego zasilenia baz danych systemu, poprzez migrację danych z obecnie funkcjonującego systemu „Ośrodek”,
• przeprowadzenie szkoleń z zakresu administrowania i użytkowania systemu PZGiK.

Zgodnie z rozporządzeniem ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK, system PZGiK ma zostać wdrożony do 8 stycznia 2017 r. System ma umożliwiać: prowadzenie rejestru zgłoszeń prac geodezyjnych, wspieranie i monitorowanie procesów przyjmowania (w tym kontroli) materiałów PZGiK, prowadzenie ewidencji materiałów, w tym tworzenie dla nich metadanych oraz wspieranie procesów udostępniania materiałów, w tym drogą elektroniczną, a w szczególności za pomocą usług sieciowych.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no nie gadaj naprawdę ?

GeoTechnologies Wchodząc na stronę GeoTechnologies z Wrocławia (www.geotec.pl) następuje przekierowanie na GisPartner z Wrocławia (www.gispartner.pl).

2 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt