wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-08-18| Geodezja, GIS, Przetargi

Kto rozbuduje Geoportal?

Prawie 5 mln zł zapłaci Główny Urząd Geodezji i Kartografii za rozbudowę Geoportalu w kontekście stworzenia systemu PZGiK. W rozstrzygniętym właśnie przetargu wpłynęły 3 oferty.


Kto rozbuduje Geoportal?
W postępowaniu zamawiający dwukrotnie dokonał czynności wyboru oferty. W wyniku pierwszej GUGiK za najkorzystniejszą uznał propozycję firmy Comarch Polska z Krakowa (4,77 mln zł). Jednak – jak możemy przeczytać w uzasadnieniu ponownego wyboru – „pomimo dwukrotnego wyznaczenia terminu na podpisanie umowy” wykonawca „nie stawił się, co oznacza uchylenie się przed podpisaniem umowy”. Ostatecznie zamawiający zlecił realizację prac firmie GeoTechnologies z Wrocławia (4,90 mln zł). Trzecią ofertę w postępowaniu złożyła spółka OPEGIEKA Elbląg.
GUGiK gotowy był przeznaczyć na realizację zamówienia nawet 7,57 mln zł.

Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje m.in.:
• opracowanie dokumentacji mapowania obiektów i atrybutów na potrzeby migracji danych do baz danych systemu PZGiK,
• przeprowadzenie analizy i opracowanie koncepcji dla integracji wytworzonego systemu z systemem Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją wdrożonym w GUGiK,
• utworzenie baz danych systemu PZGiK dla centralnej części zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zgodnej ze specyfikacją pojęciowego modelu danych PZGiK,
• wykonanie i udokumentowanie inicjalnego zasilenia baz danych systemu, poprzez migrację danych z obecnie funkcjonującego systemu „Ośrodek”,
• przeprowadzenie szkoleń z zakresu administrowania i użytkowania systemu PZGiK.

Zgodnie z rozporządzeniem ws. organizacji i trybu prowadzenia PZGiK, system PZGiK ma zostać wdrożony do 8 stycznia 2017 r. System ma umożliwiać: prowadzenie rejestru zgłoszeń prac geodezyjnych, wspieranie i monitorowanie procesów przyjmowania (w tym kontroli) materiałów PZGiK, prowadzenie ewidencji materiałów, w tym tworzenie dla nich metadanych oraz wspieranie procesów udostępniania materiałów, w tym drogą elektroniczną, a w szczególności za pomocą usług sieciowych.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no nie gadaj naprawdę ?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
GeoTechnologies Wchodząc na stronę GeoTechnologies z Wrocławia (www.geotec.pl) następuje przekierowanie na GisPartner z Wrocławia (www.gispartner.pl).
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS