wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-08-01| GIS, Mapy

Sprawdź poziom hałasu w Tarnowie

Mieszkańcy Tarnowa mogą już zapoznać się z mapą akustyczną miasta, którą opracowano na podstawie pomiarów hałasu drogowego, kolejowego, przemysłowego i usługowego oraz symulacji przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych.


Sprawdź poziom hałasu w Tarnowie
– Mapa odnosi się do całościowej oceny narażenia na hałas pochodzący z różnych źródeł i pomoże w doskonaleniu planowania przestrzennego w mieście – powiedział dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Marek Kaczanowski. – Jest także materiałem wyjściowym do podejmowania działań chroniących mieszkańców przed oddziaływaniem nadmiernego poziomu hałasu, posłuży do opracowania „Programu ochrony środowiska przed hałasem”, w którym zostaną przedstawione konkretne propozycje ograniczania hałasu i ochrony akustycznej.

Dodatkowo, w opracowaniu, określono szacunkowo liczbę ludności narażonej na niekorzystne oddziaływanie hałasu drogowego, kolejowego i przemysłowego (mapa rozmieszczenia ludności eksponowanej na hałas).

Mapę sporządziła firma Ekkom z Krakowa, która wygrała ogłoszony w marcu br. przetarg na wykonanie mapy akustycznej oraz programu ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Tarnowa wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Opracowanie, którego wykonanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dostępne jest w Wydziale Ochrony Środowiska UMT w wersji elektronicznej oraz tradycyjnej (papierowej). Jak poinformował Geoforum.pl Marek Kaczanowski, mapa akustyczna zostanie udostępniona w Zintegrowanym Systemie Informacji Przestrzennej niezwłocznie po sprawdzeniu przekazanej przez wykonawcę dokumentacji.

Źródło: Urząd Miasta Tarnowa, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
przeczytałem tylko "SERWIS nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody i straty powstałe w wyniku korzystania lub braku korzystania z serwisu" i wyłączyłem.
 1 
odpowiedz zgłoś
Wykonawca Toż to dzieło innowacyjnego ISPIKu.
odpowiedz zgłoś
siła reklamy sprawiła że przeciążyliśmy serwer :) U mnie nic nie dziala..
odpowiedz zgłoś
:) na tym polega innowacja mój drogi:) Większość systemów tego nie ma.
 2 
odpowiedz zgłoś
... bardzo ciekawy system, wie ktoś w jakim oprogramowaniu został wykonany?
odpowiedz zgłoś
... Nie może być innowacyjny bo jak przesuniesz mapą to cała strona się zawiesza.
 2 
odpowiedz zgłoś
nowomowa zintegrowany system informacji przestrzennej proponuję zamienić na zintegrowany system innowacji przestrzennej:) Będzie fajniej brzmiało. Ew. W pełni zintegrowany system informacji przestrzennej. Im więcej przymiotników tym lepiej:)
 3 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS