wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-01| GIS, Mapy

Sprawdź poziom hałasu w Tarnowie

Mieszkańcy Tarnowa mogą już zapoznać się z mapą akustyczną miasta, którą opracowano na podstawie pomiarów hałasu drogowego, kolejowego, przemysłowego i usługowego oraz symulacji przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych.


Sprawdź poziom hałasu w Tarnowie
– Mapa odnosi się do całościowej oceny narażenia na hałas pochodzący z różnych źródeł i pomoże w doskonaleniu planowania przestrzennego w mieście – powiedział dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Marek Kaczanowski. – Jest także materiałem wyjściowym do podejmowania działań chroniących mieszkańców przed oddziaływaniem nadmiernego poziomu hałasu, posłuży do opracowania „Programu ochrony środowiska przed hałasem”, w którym zostaną przedstawione konkretne propozycje ograniczania hałasu i ochrony akustycznej.

Dodatkowo, w opracowaniu, określono szacunkowo liczbę ludności narażonej na niekorzystne oddziaływanie hałasu drogowego, kolejowego i przemysłowego (mapa rozmieszczenia ludności eksponowanej na hałas).

Mapę sporządziła firma Ekkom z Krakowa, która wygrała ogłoszony w marcu br. przetarg na wykonanie mapy akustycznej oraz programu ochrony środowiska przed hałasem dla miasta Tarnowa wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Opracowanie, którego wykonanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, dostępne jest w Wydziale Ochrony Środowiska UMT w wersji elektronicznej oraz tradycyjnej (papierowej). Jak poinformował Geoforum.pl Marek Kaczanowski, mapa akustyczna zostanie udostępniona w Zintegrowanym Systemie Informacji Przestrzennej niezwłocznie po sprawdzeniu przekazanej przez wykonawcę dokumentacji.

Źródło: Urząd Miasta Tarnowa, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
przeczytałem tylko "SERWIS nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody i straty powstałe w wyniku korzystania lub braku korzystania z serwisu" i wyłączyłem.

Wykonawca Toż to dzieło innowacyjnego ISPIKu.

siła reklamy sprawiła że przeciążyliśmy serwer :) U mnie nic nie dziala..

:) na tym polega innowacja mój drogi:) Większość systemów tego nie ma.

... bardzo ciekawy system, wie ktoś w jakim oprogramowaniu został wykonany?

... Nie może być innowacyjny bo jak przesuniesz mapą to cała strona się zawiesza.

nowomowa zintegrowany system informacji przestrzennej proponuję zamienić na zintegrowany system innowacji przestrzennej:) Będzie fajniej brzmiało. Ew. W pełni zintegrowany system informacji przestrzennej. Im więcej przymiotników tym lepiej:)

7 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt