wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-30| GIS, Mapy

Generuj przekroje w SIP-ie Wrocławia

System Informacji Przestrzennej Wrocławia został wzbogacony o narzędzie do generowania przekrojów przez numeryczny model pokrycia terenu.


Generuj przekroje w SIP-ie Wrocławia

Mapa wysokościowa prezentowana w nowym module oraz generowany na jej podstawie profil bazują na danych z lotniczego skanowania kraju przeprowadzonego w 2011 r. w ramach projektu ISOK.

By wygenerować przekrój, wystarczy kliknąć ikonkę z symbolem linijki, a następnie zaznaczyć na mapie polilinię, dla której chcemy otrzymać profil. Zakończenie rysowania linii wykonujemy podwójnym kliknięciem. Przesuwając po wykresie profilu kursorem myszy, zobaczymy:
• aktualną wysokość nad poziomem morza,
• różnicę w wysokości pomiędzy punktem rozpoczynającym przekrój a punktem pomiaru.

Pod wykresem profilu wyświetlana jest wysokość: minimalna, maksymalna, początkowa, końcowa i różnica pomiędzy nimi. Formatka pomiarów pozwala na wybór jednostki pomiaru: mile, kilometry, stopy, metry, jardy.

Moduł bazuje na odmiennej aplikacji niż pozostałe mapy SIP-u Wrocławia i wymaga najnowszych wersji przeglądarek obsługujących standard WebGL (czyli w miarę nowe wersje Firefoxa, Chrome’ a lub Internet Explorera wyłącznie w najnowszej wersji 11).

Źródło: SIP Wrocławia, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
soft Portal for ArcGIS Server.

soft na jakim oprogramowaniu postawiony jest ten portal?

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt