wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-30| GIS, Mapy

Generuj przekroje w SIP-ie Wrocławia

System Informacji Przestrzennej Wrocławia został wzbogacony o narzędzie do generowania przekrojów przez numeryczny model pokrycia terenu.


Generuj przekroje w SIP-ie Wrocławia

Mapa wysokościowa prezentowana w nowym module oraz generowany na jej podstawie profil bazują na danych z lotniczego skanowania kraju przeprowadzonego w 2011 r. w ramach projektu ISOK.

By wygenerować przekrój, wystarczy kliknąć ikonkę z symbolem linijki, a następnie zaznaczyć na mapie polilinię, dla której chcemy otrzymać profil. Zakończenie rysowania linii wykonujemy podwójnym kliknięciem. Przesuwając po wykresie profilu kursorem myszy, zobaczymy:
• aktualną wysokość nad poziomem morza,
• różnicę w wysokości pomiędzy punktem rozpoczynającym przekrój a punktem pomiaru.

Pod wykresem profilu wyświetlana jest wysokość: minimalna, maksymalna, początkowa, końcowa i różnica pomiędzy nimi. Formatka pomiarów pozwala na wybór jednostki pomiaru: mile, kilometry, stopy, metry, jardy.

Moduł bazuje na odmiennej aplikacji niż pozostałe mapy SIP-u Wrocławia i wymaga najnowszych wersji przeglądarek obsługujących standard WebGL (czyli w miarę nowe wersje Firefoxa, Chrome’ a lub Internet Explorera wyłącznie w najnowszej wersji 11).

Źródło: SIP Wrocławia, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
soft Portal for ArcGIS Server.
odpowiedz zgłoś
soft na jakim oprogramowaniu postawiony jest ten portal?
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS