wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-30| GIS, Mapy, Firma, Software

20. Przystanek Woodstock na interaktywnych mapach

W dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się 20. Festiwal Przystanek Woodstock, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na potrzeby tej imprezy firma Esri Polska utworzyła galerię interaktywnych map tematycznych dostępnych w sieci, które będą przydatne zarówno uczestnikom, jak i organizatorom.


20. Przystanek Woodstock na interaktywnych mapach

Z myślą o uczestnikach powstała mapa ilustrująca, jak dotrzeć na festiwal różnymi środkami transportu – m.in. pociągiem, autobusem, samochodem, motocyklem, samolotem. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, to na kolejnej mapie będziemy mogli sprawdzić, z których stacji odjeżdżają specjalne pociągi MusicRegio, na jakich stacjach się zatrzymują i ile kosztuje bilet.

Po dotarciu na miejsce, dzięki szczegółowej mapie terenu festiwalu, będziemy mogli zorientować się m.in., gdzie znajdują się sceny, punkty pomocy medycznej, zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Dodatkowo przygotowana została prosta w obsłudze aplikacja mapowa, która po określeniu naszego położenia podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe punkty pomocy medycznej.

Ponieważ program koncertów oraz wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest bardzo bogaty i dzieją się one w różnych miejscach, dlatego powstała aplikacja, która pokazuje dokładne położenie każdej ze scen wraz z opisem, co i kiedy będzie się na niej działo.

Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwać będzie wiele służb – policja, straż pożarna, pogotowie – których praca musi być koordynowana. Także dla nich przygotowano mapy przedstawiające szereg danych pomocnych w działaniach tych służb.

Wszystkie opracowania zostały stworzone w technologii GIS firmy Esri na bazie platformy ArcGIS Online, która pozwala publikować i udostępniać interaktywne mapy przez internet. Przygotowane aplikacje mapowe dla służb porządkowych służą nie tylko wyświetlaniu informacji o terenie, ale też pozwalają na gromadzenie danych np. o wypadkach, co umożliwi późniejszą analizę zdarzeń i podjętych działań. Wykorzystane mapy posiadają dużą dokładność, ponieważ bazują na ortofotomapie wykonanej i udostępnionej na tę okazję przez firmę MGGP Aero.

Galeria map na Przystanek Woodstock dostępna jest pod adresem: www.esri.pl\woodstockfestival.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS