wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-30| GIS, Mapy, Firma, Software

20. Przystanek Woodstock na interaktywnych mapach

W dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się 20. Festiwal Przystanek Woodstock, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na potrzeby tej imprezy firma Esri Polska utworzyła galerię interaktywnych map tematycznych dostępnych w sieci, które będą przydatne zarówno uczestnikom, jak i organizatorom.


20. Przystanek Woodstock na interaktywnych mapach

Z myślą o uczestnikach powstała mapa ilustrująca, jak dotrzeć na festiwal różnymi środkami transportu – m.in. pociągiem, autobusem, samochodem, motocyklem, samolotem. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, to na kolejnej mapie będziemy mogli sprawdzić, z których stacji odjeżdżają specjalne pociągi MusicRegio, na jakich stacjach się zatrzymują i ile kosztuje bilet.

Po dotarciu na miejsce, dzięki szczegółowej mapie terenu festiwalu, będziemy mogli zorientować się m.in., gdzie znajdują się sceny, punkty pomocy medycznej, zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Dodatkowo przygotowana została prosta w obsłudze aplikacja mapowa, która po określeniu naszego położenia podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe punkty pomocy medycznej.

Ponieważ program koncertów oraz wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest bardzo bogaty i dzieją się one w różnych miejscach, dlatego powstała aplikacja, która pokazuje dokładne położenie każdej ze scen wraz z opisem, co i kiedy będzie się na niej działo.

Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwać będzie wiele służb – policja, straż pożarna, pogotowie – których praca musi być koordynowana. Także dla nich przygotowano mapy przedstawiające szereg danych pomocnych w działaniach tych służb.

Wszystkie opracowania zostały stworzone w technologii GIS firmy Esri na bazie platformy ArcGIS Online, która pozwala publikować i udostępniać interaktywne mapy przez internet. Przygotowane aplikacje mapowe dla służb porządkowych służą nie tylko wyświetlaniu informacji o terenie, ale też pozwalają na gromadzenie danych np. o wypadkach, co umożliwi późniejszą analizę zdarzeń i podjętych działań. Wykorzystane mapy posiadają dużą dokładność, ponieważ bazują na ortofotomapie wykonanej i udostępnionej na tę okazję przez firmę MGGP Aero.

Galeria map na Przystanek Woodstock dostępna jest pod adresem: www.esri.pl\woodstockfestival.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt