wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-30| GIS, Mapy, Firma, Software

20. Przystanek Woodstock na interaktywnych mapach

W dniach 31 lipca – 2 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się 20. Festiwal Przystanek Woodstock, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na potrzeby tej imprezy firma Esri Polska utworzyła galerię interaktywnych map tematycznych dostępnych w sieci, które będą przydatne zarówno uczestnikom, jak i organizatorom.


20. Przystanek Woodstock na interaktywnych mapach

Z myślą o uczestnikach powstała mapa ilustrująca, jak dotrzeć na festiwal różnymi środkami transportu – m.in. pociągiem, autobusem, samochodem, motocyklem, samolotem. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, to na kolejnej mapie będziemy mogli sprawdzić, z których stacji odjeżdżają specjalne pociągi MusicRegio, na jakich stacjach się zatrzymują i ile kosztuje bilet.

Po dotarciu na miejsce, dzięki szczegółowej mapie terenu festiwalu, będziemy mogli zorientować się m.in., gdzie znajdują się sceny, punkty pomocy medycznej, zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Dodatkowo przygotowana została prosta w obsłudze aplikacja mapowa, która po określeniu naszego położenia podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe punkty pomocy medycznej.

Ponieważ program koncertów oraz wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest bardzo bogaty i dzieją się one w różnych miejscach, dlatego powstała aplikacja, która pokazuje dokładne położenie każdej ze scen wraz z opisem, co i kiedy będzie się na niej działo.

Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwać będzie wiele służb – policja, straż pożarna, pogotowie – których praca musi być koordynowana. Także dla nich przygotowano mapy przedstawiające szereg danych pomocnych w działaniach tych służb.

Wszystkie opracowania zostały stworzone w technologii GIS firmy Esri na bazie platformy ArcGIS Online, która pozwala publikować i udostępniać interaktywne mapy przez internet. Przygotowane aplikacje mapowe dla służb porządkowych służą nie tylko wyświetlaniu informacji o terenie, ale też pozwalają na gromadzenie danych np. o wypadkach, co umożliwi późniejszą analizę zdarzeń i podjętych działań. Wykorzystane mapy posiadają dużą dokładność, ponieważ bazują na ortofotomapie wykonanej i udostępnionej na tę okazję przez firmę MGGP Aero.

Galeria map na Przystanek Woodstock dostępna jest pod adresem: www.esri.pl\woodstockfestival.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt