wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-30| GNSS, Geodezja, GIS, Software

Trimble i Bentley łączą siły dla mobilności informacji na budowie

W trzecim kwartale tego roku firmy Bentley i Trimble wprowadzą wspólne rozwiązania dla budownictwa umożliwiające sprawną wymianę danych projektowych 3D. Mają one zwiększyć produktywność na placu budowy nawet o połowę.


Trimble i Bentley łączą siły dla mobilności informacji na budowie

Na czym miałyby polegać te rozwiązania? Projektant tworzy cyfrowy projekt za pomocą aplikacji inżynierskich Bentley's V8i (SELECTSeries 3). Następnie umieszcza go w standardzie i-model w środowisku ProjectWise – oprogramowania do zarządzania danymi projektowymi. Stąd jest ono pobierane do biurowej aplikacji Trimble Business Center – HCE (Heavy Civil Engineering) i dalej przekazywane bezpośrednio na plac budowy – do urządzeń pomiarowych lub systemów sterowania maszynami Trimble’a.

Jak podkreślają obie firmy, ich nowe rozwiązanie znacznie usprawni wymianę złożonych danych inżynierskich 3D pomiędzy projektantem a wykonawcą prac budowlanych. W konsekwencji pozwoli szybciej akceptować projekty, szacować ich koszt oraz zakres, efektywniej składać zamówienia i – co najważniejsze – skrócić czas realizacji prac oraz ograniczyć ich koszt. Analizy wykonane przez US Federal Highway Administration (amerykański odpowiednik GDDKiA) wykazały, że stosowanie tego typu rozwiązań może zwiększyć produktywność dużych przedsięwzięć infrastrukturalnych nawet o 50%.

– Nasze nowe produkty wpisują się w strategiczny sojusz, jaki firmy Trimble i Bentley podpisały w 2012 roku. Jego głównym celem jest lepsza integracja danych o fizycznym i wirtualnym środowisku projektów infrastrukturalnych, zmniejszenie ryzyka projektowego oraz zwiększenie produktywności – przypomina Harry Vitelli, wiceprezes odpowiedzialny za rozwiązania budowlane i polowe w Bentley Systems.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
projekty 3d Ładnie i pięknie jednak podczas kilkunastoletniej pracy przy inwestycjach liniowych nie spotkałem takiego tworu jak projekt 3d. Całość więc prac mających na celu przygotowanie danych 3d spoczywała na geodetach. Jeśli więc biura projektowe nie są na to przygotowane to nie za bardzo jest się czym ekscytować. Można jedynie liczyć, że to się kiedyś zmieni.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS