wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-07-30| Geodezja, GIS

Dotacja na wsparcie e-usług w Szczecinie

4,4 mln zł dofinansowania otrzymał Szczecin na wdrożenie miejskiego systemu informacji przestrzennej. Wczoraj (29 lipca) wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i zastępca prezydenta Szczecina podpisali umowę w sprawie unijnego wsparcia.


Dotacja na wsparcie e-usług w Szczecinie
Dobiegły końca procedury związane z przygotowaniem umów dotyczących dalszego wsparcia rozwoju e-usług na Pomorzu Zachodnim. To efekt czerwcowej decyzji Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Po podpisaniu umowy z Gminą Miasto Koszalin, dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 trafi tym razem do Gminy Miasto Szczecin.

– To bardzo ważna umowa dla obu stron i druga z czterech, które zostaną podpisane. To efekt przeprowadzonego w październiku 2013 roku drugiego naboru wniosków. Działanie o tyle cenne bo dotyczy poprawy i rozwoju struktur informatycznych na Pomorzu Zachodnim, z której skorzystać będą mogli m.in. inwestorzy i przedsiębiorcy – podkreślił wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski (na fot. z prawej).

– Gmina Miasto Szczecin ma przyjemność podpisać kolejną ważną umowę z samorządem województwa. (...) Celem inwestycji jest przede wszystkim uporządkowanie dotychczas funkcjonujących systemów z bazami danych Szczecina w jeden portal, z którego korzystać będą zarówno inwestorzy jak i mieszkańcy – zaznaczył zastępca prezydenta Szczecina Bogdan Jaroszewicz (na fot. z lewej).

Gmina Miasto Koszalin, która swoją umowę podpisała 28 lipca, otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 1,8 miliona złotych. Podobnie jak w Szczecinie, również w Koszalinie rozwinięty zostanie system informacji przestrzennej oraz założona baza danych geodezyjnej ewidencji uzbrojenia terenu.

Niebawem dokumenty podpiszą następni dwaj beneficjenci. Na blisko 750 tys. złdofinansowania przy realizacji projektu pn. „Rozwój Systemu Informacji Przestrzennej Geo-Info poprzez zasilenie bazy danych informacją przestrzenną w postaci danych sieci uzbrojenia terenu”, może liczyć Świnoujście. Ponadto dotację w wysokości 4,1 mln zł pozyska inicjatywa Związku Celowego Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego, Umowa dotyczyć będzie realizacji projektu pn. „Utworzenie inicjalnych baz danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) i baz danych obiektów topograficznych (BDOT500)”

Zadania zrealizują założenia 3 Osi Priorytetowej „Rozwój społeczeństwa informacyjnego”, Działania 3.2. „Rozwój systemów informatycznych i e-usług” RPO WZ na lata 2007-2013.


Źródło: UMWZ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS