wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-07-24| Geodezja, GIS

130 mln zł na harmonizację warmińsko-mazurskich danych

Wczoraj (23 lipca) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podpisano list intencyjny w sprawie realizacji projektu obejmującego harmonizację i standaryzację danych geodezyjnych i kartograficznych oraz integrację rozproszonych zasobów i rejestrów informacji przestrzennej.


130 mln zł na harmonizację warmińsko-mazurskich danych
Jak podkreślił warmińsko-mazurski WINGiK Stanisław Kowalski (na fot. pierwszy prawej) wspólne przedsięwzięcie powiatów, wojewody i województwa warmińsko-mazurskiego „z pewnością ułatwi dostęp do zasobów informacji przestrzennej obywatelom, firmom i instytucjom”. Cyfrowe dane geodezyjne mają przyczynić się do przyspieszenia realizacji wszelkich prac planistycznych, projektowych czy inwestycyjnych, a także sprzyjać lokowaniu nowych inwestycji w regionie. Projekt o szacunkowej wartości 130 mln zł ma zapewnić również możliwość zintegrowania informacji geodezyjnej i kartograficznej województwa z platformą Atlas Warmii i Mazur.

Sygnatariusze wyrazili także wolę współdziałania m.in. w zakresie przygotowania i zawarcia porozumienia z głównym geodetą kraju dla wsparcia merytorycznego projektu oraz – w przypadku możliwości pozyskania środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 – wsparcia finansowego.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Olsztynie, UMWWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@~obeznana: "kasa" jest podzielona ale wstępnie na zadania w ramach planowanego przyjętego harmonogramu i przyjętych celi (głównie związane z EGiB), , stąd ta szacowana kwota, ale na pewno nie an firmy. Odnośnie firmy olsztyńskiej, to nie byłbym taki pewny w ferowaniu wyników przetargu. Więcej wiary

_ @A: projekt E-Mapa jest na etapie poprawek, @~obeznana: zobacz proszę: https://modgik.olsztyn.eu/webewid/ oraz http://powiatolsztynski.geoportal2.pl/ @kkk: słusznie, to tylko list intencyjny, ale od czegoś trzeba zacząć

kkk kasa podzielona, więc podniecać się nie ma czym. Boleć już jest czym. Nie zgadniecie jaka firma z Olsztyna może mieć największy udział w pracach:)

to dopiero list intencyjny. Czym tu się podniecać ?

spokojnie żaden z powiatów nie ma nawet geoportalu uruchomionego czy publikacji danych, więc z czym do ludzi:) Projekt od przyjaciół dla przyjaciół i tyle. Będzie jak w pomorskiem, skanowanie całego zasobu, a zeskanowali ze 20%:D

Synchro - co ? Kolejna setka wywalona w błoto. O jakiej synchronizacji i przyspieszeniu mowa skoro urzędy zgodnie z obowiązującym prawem żądają papierowych kopii dokumentów ogólnie dostępnych w sieci. Postanowienie o podziale - proszę bardzo ale - wypis z KW za 30 PLN wypis z ewidencji gruntów, mapa ewidencyjna i zasadnicza - 100 PLN. Podział nieruchomości rolnej - ależ oczywiście tylko wypis i wyrys z planu - 50 PLN albo zaświadczenie o braku planu - 20 PLN. To ja się Ciebie zapytawuje Koko na jakiego grzyba nam ta synchronizacja która niczego nie synchronizuje i nie przyspiesza ?

A, a co to jest projekt E-MAPA, rozwiń temat bo nie kojarzę.

A CO DZIEJE SIĘ Z PROJEKTEM E-MAPA ?

paranoja Ludzie najpierw trzeba poprawić rozporządzenia i dopiero wtedy zawierać umowy z firmami które wykonają harmonizację przecież te Bdoty Gesuty które są do tej pory-nierzadko w szczątkowej formie- to wszystko jest zwalone ,czyli pieniądze wydane -czytaj wywalone w błoto- co powtórka z rozrywki?

brawo gugik Tyle kasy-super ! Kontynuacja porządkowania geodezji w kolejnej perspektywie nabiera coraz bardziej realnych kształtów - to kolejne wojwództwo !

nie jesteś na czasie niektórzy w GUGiKu piją whiskaczka a nie koniaczek. Słowo udać oznacza że wszystko będzie działać czy że będzie wydana unijna kasa. Fanfary.

bez obawy jest wsparcie GGK dla tego projektu, to się musi udać. Koniaczek?

~ Nic i żadne - jak zwykle. Pasuje taka teza ? Na pewno pasuje - zapraszam do dyskusji w tonie właściwym dla tego miejsca.

@bmw no tak, pytanie podstawowe. Ile z tego trafi do ciebie i jakie będa efekty dla innych?

ahahaha i co ma plebs jakieś pytanka?

15 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt