wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
blog
|2014-07-24| Geodezja, GIS

130 mln zł na harmonizację warmińsko-mazurskich danych

Wczoraj (23 lipca) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podpisano list intencyjny w sprawie realizacji projektu obejmującego harmonizację i standaryzację danych geodezyjnych i kartograficznych oraz integrację rozproszonych zasobów i rejestrów informacji przestrzennej.


130 mln zł na harmonizację warmińsko-mazurskich danych
Jak podkreślił warmińsko-mazurski WINGiK Stanisław Kowalski (na fot. pierwszy prawej) wspólne przedsięwzięcie powiatów, wojewody i województwa warmińsko-mazurskiego „z pewnością ułatwi dostęp do zasobów informacji przestrzennej obywatelom, firmom i instytucjom”. Cyfrowe dane geodezyjne mają przyczynić się do przyspieszenia realizacji wszelkich prac planistycznych, projektowych czy inwestycyjnych, a także sprzyjać lokowaniu nowych inwestycji w regionie. Projekt o szacunkowej wartości 130 mln zł ma zapewnić również możliwość zintegrowania informacji geodezyjnej i kartograficznej województwa z platformą Atlas Warmii i Mazur.

Sygnatariusze wyrazili także wolę współdziałania m.in. w zakresie przygotowania i zawarcia porozumienia z głównym geodetą kraju dla wsparcia merytorycznego projektu oraz – w przypadku możliwości pozyskania środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 – wsparcia finansowego.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Olsztynie, UMWWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@~obeznana: "kasa" jest podzielona ale wstępnie na zadania w ramach planowanego przyjętego harmonogramu i przyjętych celi (głównie związane z EGiB), , stąd ta szacowana kwota, ale na pewno nie an firmy. Odnośnie firmy olsztyńskiej, to nie byłbym taki pewny w ferowaniu wyników przetargu. Więcej wiary

_ @A: projekt E-Mapa jest na etapie poprawek, @~obeznana: zobacz proszę: https://modgik.olsztyn.eu/webewid/ oraz http://powiatolsztynski.geoportal2.pl/ @kkk: słusznie, to tylko list intencyjny, ale od czegoś trzeba zacząć

kkk kasa podzielona, więc podniecać się nie ma czym. Boleć już jest czym. Nie zgadniecie jaka firma z Olsztyna może mieć największy udział w pracach:)

to dopiero list intencyjny. Czym tu się podniecać ?

spokojnie żaden z powiatów nie ma nawet geoportalu uruchomionego czy publikacji danych, więc z czym do ludzi:) Projekt od przyjaciół dla przyjaciół i tyle. Będzie jak w pomorskiem, skanowanie całego zasobu, a zeskanowali ze 20%:D

Synchro - co ? Kolejna setka wywalona w błoto. O jakiej synchronizacji i przyspieszeniu mowa skoro urzędy zgodnie z obowiązującym prawem żądają papierowych kopii dokumentów ogólnie dostępnych w sieci. Postanowienie o podziale - proszę bardzo ale - wypis z KW za 30 PLN wypis z ewidencji gruntów, mapa ewidencyjna i zasadnicza - 100 PLN. Podział nieruchomości rolnej - ależ oczywiście tylko wypis i wyrys z planu - 50 PLN albo zaświadczenie o braku planu - 20 PLN. To ja się Ciebie zapytawuje Koko na jakiego grzyba nam ta synchronizacja która niczego nie synchronizuje i nie przyspiesza ?

A, a co to jest projekt E-MAPA, rozwiń temat bo nie kojarzę.

A CO DZIEJE SIĘ Z PROJEKTEM E-MAPA ?

paranoja Ludzie najpierw trzeba poprawić rozporządzenia i dopiero wtedy zawierać umowy z firmami które wykonają harmonizację przecież te Bdoty Gesuty które są do tej pory-nierzadko w szczątkowej formie- to wszystko jest zwalone ,czyli pieniądze wydane -czytaj wywalone w błoto- co powtórka z rozrywki?

brawo gugik Tyle kasy-super ! Kontynuacja porządkowania geodezji w kolejnej perspektywie nabiera coraz bardziej realnych kształtów - to kolejne wojwództwo !

nie jesteś na czasie niektórzy w GUGiKu piją whiskaczka a nie koniaczek. Słowo udać oznacza że wszystko będzie działać czy że będzie wydana unijna kasa. Fanfary.

bez obawy jest wsparcie GGK dla tego projektu, to się musi udać. Koniaczek?

~ Nic i żadne - jak zwykle. Pasuje taka teza ? Na pewno pasuje - zapraszam do dyskusji w tonie właściwym dla tego miejsca.

@bmw no tak, pytanie podstawowe. Ile z tego trafi do ciebie i jakie będa efekty dla innych?

ahahaha i co ma plebs jakieś pytanka?

15 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS